Свято винограду та вина пройде у Івано-Франківську

 Свято винограду та вина пройде у Івано-Франківську

“Якщо хочеш бути щасливий – посади виноградну лозу!” під таким гаслом – 27 та 28 серпня 2016 року на Вічевому майдані, що у Івано-Франківську відбудеться СВЯТО ВИНОГРАДУ ТА ВИНА.

Основною метою свята є популяризація виноградарства на Прикарпатті; донесення ідеї, що споживання вина – це культура. Про виноградарство на Прикарпатті відомо здавна.

Проте історія складалась так, що з певних причин наш регіон поступово почали вважати ризикованим для виноградарства і прикарпатці почали відмовлятись вирощувати сонячну ягоду. Проте завдячуючи інтузіастам-селекціонерам і їхнім новим сортам та гібридним формам виноградарство поширилось на північні широти нашої планети.

Тому сьогодні вирощування якісного столового сорту для споживання чи технічного сорту для приготування смачного вина на Прикарпатті стало реальністю. І якщо ми уважно придивимось то побачимо, що практично на кожному подвір`ї Прикарпаття росте виноград. І мало кому відомо те, що на теренах нашої області можливо виростити чудові столові сорти винограду красиві грона яких дозріваючи важитимуть до 1,5 кілограм. Підійшовши до посадки винограду з розумом та приклавши трішки зусиль, терпіння та часу кожен бажаючий зможе виростити на своїй землі цю чудову ягоду.

Виготовлення вина в домашніх умовах це справа не з легких, але наші дипломовані винороби під час майстер класу поділяться з усіма бажаючими секретами його приготування. Буде наглядно продемонстрований перший етап виготовлення та рекомендації по наступних кроках. Кожен бажаючий зможе долучитись до цього процесу і задати питання виноробам.

Ми переконані, що вино яке виготовлене власними руками є найсмачніше та найкорисніше. І закликаємо всіх – споживайте в міру, споживайте якісне та натуральне вино.

СВЯТО ВИНОГРАДУ ТА ВИНА розпочнеться о 12 годині 27 серпня 2016 року на Вічевому майдані урочистим відкриттям на якому гостей свята вітатимуть організатори та поважні гості.

Також заплановано наступні заходи:

– Дегустація винограду – професійний склад дегустаційної комісії визначатиме переможців у номінаціях найкрасивіше гроно, найважче гроно та найсмачніший виноград.

Переможці будуть нагороджені цінними подарунками;

– Конференція-семінар “Виноградарство на Україні”.

Візьмуть участь у обговоренні важливих питань відомі виноградарі України; – Дегустація аматорських вин – дегустаційна комісія визначатиме кращі зразки серед сухих, напівсолодких та десертних вин.

Переможці будуть нагороджені цінними подарунками;

– Конкурси на тему виноградарства;

– Майстер-клас з виготовлення вина

Також гості свята матимуть змогу:

– скуштувати різні сорти винограду який вирощений на Прикарпатті;

-смакувати вина виноробів аматорів та відомих торгівельних марок України;

– дегустувати автентичну Карпатську кухню від Асоціації “Великий Карпатський Бренд – Чиста Флора” та ТМ “Смак Українських Карпат”;

– насолоджуватись Карпатськими медами від Обласної асоціації розвитку бджільництва “Галичина”;

– споживати чудовий напій під назвою “Питні меди” від Гільдії медоварів Карпатського краю;

– спробувати продукти сироваріння.

Велика концертна програма за участю Оксани Сливки, Оксани Романюк, Галини Баранкевич та Світлани Весни яка триватиме на протязі всього дійства створюватиме чудове поєднання всього що відбувається на площі.

Таким чином організатори прагнуть створити гармонію винограду, вина та музики.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар