Світове вирбництво черешні знизиться через посуху у Європі

 Світове вирбництво черешні знизиться через посуху у Європі

Обсяг світового виробництва черешні в сезоні 2019/20 знизиться до 3,6 млн тонн, підрахували в Міністерстві сільського господарства США (USDA).

У відомстві зазначили, що урожай скоротиться через посуху, яка поширилася в країнах Європи. Незважаючи на рекордний експорт чилійської черешні глобальний обсяг поставок впаде до 454 тис. тонн через зниження експорту в Узбекистані та Сполучених Штатах.

Виробництво черешні в Туреччині збільшиться до 865 тис. тонн. Завдяки високому попиту на експортні плоди садівники зможуть інвестувати частину коштів у поліпшення садів, замінивши старі сорти високоврожайними новими. Турецький експорт черешні в цьому сезоні складе 78 тис. тонн.

Чилійські виробники черешні підвищать прогноз на 30 тис. тонн до 231 тис. тонн, оскільки кількість плодоносних дерев збільшиться. Між сезонами 2009/10 і 2018/19 рр. площа плантацій розширилась майже в три рази і, на думку аналітиків, продовжить своє зростання. Крім того, частка експорту черешні в Китай зросла з сезону 2009/10 рр. з 13% до 90%.

У Китаї обсяг виробництва зросте на 24% і відновиться до 420 тис. тонн після збитку, заподіяного торішніми заморозками. Імпорт виросте на 15 тис. тонн (до 195 тис. тонн). Знизилися поставки черешні з США будуть компенсовані імпортом з Чилі. Незважаючи на високі ввізні мита, США залишаються основним постачальником черешні з Північної півкулі для китайського ринку.

У країнах ЄС урожай черешні знизиться на 20% до 648 тис. тонн через град в Італії, який зачепив ранні сорти, і внаслідок заморозків та холодної температури з подальшою посухою в Польщі. Експорт з ЄС впаде до 15 тис. тонн, а імпорт, навпаки, виросте до 55 тис. тонн.

Виробництво черешні в США залишиться на колишньому рівні (450 тис. тонн). Імпорт з Чилі складе 18 тис. тонн. Експорт продовжить знижуватися другий рік поспіль і досягне 80 тис. тонн, оскільки на його обсяги сильно впливає торгова війна з Китаєм. У разі ескалації цього конфлікту обсяг впаде до рівня сезону 2002/03 рр., коли виробництво знизилося на 44%.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар