ШІ – це прогрес у всьому: від створення рецептів до етикеток

 ШІ – це прогрес у всьому: від створення рецептів до етикеток

Медіагрупа «Технології та Інновації» і фаховий спеціалізований журнал «Напої&Пиво. Т.І.» запрошує пивоварів, дистиляторів та виробників інших напоїв зустрітися на XIV Форумі пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв, що відбудеться в Києві, у готельно-ресторанному комплексі «Верховина», 10–11 квітня. Організатори збирають спільноту пивоварів, дистиляторів та виробників інших напоїв, щоб обмінятися досвідом, новинками, обговорити тенденції галузі та згенерувати ідеї для розвитку свого бізнесу. Форум у квітні буде ще більш потужним. Адже організатори готують цікаву програму, головним «цвяхом» якої буде ШІ – штучний інтелект. Детальніше про те, що заплановано під час Форуму, читайте на сайті:  forum.techdrinks.info.

Минулий Форум, що відбувся 26–27 вересня 2024 року у Львові, у ресторані-пивоварні «Старгород», засвідчив, що виробники пива, дистилятів та інших напоїв нестримні в нових ідеях. Адже тоді спікери Форуму ділилися новими напрацюваннями, експериментами. А в кінці Форуму всі охочі продегустували пиво партнерів події під час дружньої вечері. Своє пиво надали понад 12 броварень!..

Отож, під час Форуму пивоварів буде обговорюватися одна із тем – ШІ – це прогрес у всьому: від створення рецептів до етикеток. Сучасні технології, зокрема, такий ресурс, як штучний інтелект, впевнено проникають у кожну галузь промисловості. І пивоваріння – не виняток. Сьогодні коли справа доходить до рецепту, чи упаковки, все більше пивоварень, чи компаній найчастіше використовують результат сучасного генеративного програмного забезпечення ШІ.

У 2023 році про рецепти які розробив штучний інтелект, в інтерв’ю проєкту «Пиво. Технології та Інновації» розповів один із засновників асоціації «Незалежні броварні України», майстерпивовар, технолог пивоварні First Dnipro Brewery Дмитро НЕКРАСОВ.

На той час пивоварня First Dnipro Brewery вирішила зварити пиво, рецепт якого розробив ChatGPT – прогресивний чат-бот із штучним інтелектом. Він за чітко складеним запитом, який містив стиль пива, американські хмелі, маракуйю та абрикос, згенерував рецепт American Pale Ale. Штучний інтелект запропонував, які саме сорти хмелю треба використовувати, підібрав відповідну до них солодову палітру та штам дріжджів, розрахував кількість інгредієнтів на заданий обсяг, докладно описав кожен етап створення напою, а також вивів імовірну міцність, гіркоту та колір готового пива.

 «Насправді все це почалося як жарт. Але наші маркетологи підхопили цю ідею та підтримали її, сказавши, що це справді гарний привід випробувати можливості електронного мозку, спробувати взаємодіяти, бути сучасним. Вони ж щодня шукають якийсь цікавий маркетинговий хід, щоб залучити та здивувати споживачів. А зробити це в умовах війни дуже складно, адже спектр дій зараз дуже обмежений і значно менший, – розповів Дмитро Сергійович. – І в результаті штучний інтелект ChatGPT видав нам хороший рецепт, за яким можна було зварити пиво, але ми внесли до нього певні корективи, допрацювавши його. І, до речі, це пиво дуже гарно продавалося! Тому, я вважаю, це цікавий досвід для пивоварів і чудовий маркетинговий хід», – каже Дмитро НЕКРАСОВ.

До прикладу, у Швейцарії місцева пивоварня MN Brew виготовила пиво, рецепт якого самостійно створив штучний інтелект. Напій випускатимуть під брендом Deeper. Розробники розповідають, що у пиві переважають цитрусові смакові нотки. 

Ідейними натхнениками напою були дослідники з університету Люцерна та компанія-розробник програмного забезпечення Jaywalker Digital. Для створення унікального рецепту пива алгоритм “Brauer AI” дослідив близько 157 тисяч наявних рецептів, вивчив його закономірності створення та пропорції інгредієнтів. Як говорить науковець Марк Браво, створювати унікальні рецепти разом зі штучним інтелектом зручніше та швидше, оскільки людина не може самотужки стільки вивчити. 

В січні 2024 року було представлено рецепти з використанням штучного інтелекту у вигляді – AI-PA від пивоварні Nethergate Brewery із Саффолку. В результаті отримали AiPA — це сесійний світлий ель, має золотистий відтінок, з букетом цитрусових і квіткових нот, завдяки суміші хмелю Cascade, Amarillo, Centennial і Citra. Солод привносить тонку солодкість і карамельний акцент, що завершується хрустким відчуттям насиченого смаку.

За словами пивоварів:

«AiPA – це не просто пиво; це свято інновацій у кожному ковтку. Коли рецепт AiPA формувався, роль ШІ вийшла за межі пивоваріння. Він допоміг у розробці нашого кліпу, банерів веб-сайту, відео в соціальних мережах і навіть зробив внесок у цей прес-реліз. Штучний інтелект доторкнувся до кожного кроку подорожі AiPA, що робить його справжнім свідченням синергії людської творчості та штучного інтелекту».

Відомий німецький виробник пива Beck’s розробив спеціальну лімітовану серію напою за допомогою ChatGPT і Midjourney. Алгоритми штучного інтелекту створили новий вид культового алкоголю — Beck’s Autonomous. При цьому ШІ були залучені не лише у створення рецепта, а й у розробці графічного дизайну та реклами. Директор Beck’s з маркетингу Лора Солвей зазначила

«Ми використовуємо потужність новітніх технологій у формі штучного інтелекту, експериментуючи з тим, що можливо. Ми хочемо зрозуміти, як ми можемо сформувати майбутню концепцію пивоваріння. Поставлене завдання полягало в тому, щоб використати мільйони різних комбінацій смаків для розробки остаточного рецепта. Розробивши Beck’s Autonomous, штучний інтелект також створив індивідуальний логотип і банку для пива».

Також на XIV Форумі пивоварів, дистиляторів та виробників напоїв заплановані дискусійні панелі у яких візьмуть участь справжні майстри своєї справи, які поділяться досвідом та запалять жваву дискусію в залі на актуальні теми. Зокрема:
• За чистоту! Створюємо ідеальне виробництво: від А до Я.
– Закон про чистоту пива, наскільки він актуальний сьогодні.
– Санітарія на виробництві.
– Контроль сировини і обладнання.
– Вимоги безпеки при виробництві пива.
– HACCP: дотримання стандартів у виробничому процесі.
• Пивні стилі: чи варто експериментувати, щоб дивувати споживачів. Додаткові можливості в пивоварінні: виробництво безалкогольного, вітамінізованого, безглютенового, міцного пива, медових напоїв, сидрів, комбучі, зельцерів та інших слабоалкогольних напоїв.
• Виготовлення дистилятів: законодавчі норми станом на 2025 рік; основний бізнес чи додатковий; технологічні аспекти; як монетизувати улюблену справу.

Отож, у програмі 10 квітня – виступи майстрів у галузі пивоваріння, виробництва дистилятів та інших напоїв, представників технологічних компаній тощо. Упродовж дня учасники обговорюватимуть ситуацію в крафтовому пивоварінні і впровадження європейських стандартів, охоплять увесь технологічний ланцюг приготування напою.

Під час Форуму традиційно, під час війни, буде проведений Благодійний аукціон товарів і послуг, наданих партнерами і учасниками, на підтримку пивоварів – воїнів ЗСУ. До слова, на минулому Форумі у Львові у вересні 2024 року зібрали 85200 грн на придбання пікапа для підрозділу, в якому служить співзасновник пивоварні DiD Сергій ДЗЮБАН.

Також у програмі 10 квітня – масштабна виставка-презентація обладнання, технологій і матеріалів для виробництва пива та інших напоїв.

Під час Форуму пивоварів і дистиляторів, традиційно, буде проведена виставка-дегустація продукції українських пивоварень і дистилерій, а також продукції «до пива» і не тільки від фуд-партнерів.

11 квітня відбудеться бізнес-тур на відомі пивоварні.

Організатори запрошують до співпраці представників пивоварень, пивзаводів, пивних пабів, ресторацій, дистилерій. Спільними зусиллями будемо популяризувати українських виробників пива, сидрів, дистилятів та працювати задля Перемоги!

Умови участі в конференції в ролі учасника:
Для пивних компаній:
Конференц-день – 2200 грн.
Для технологічних компаній:
Конференц-день – 3000 грн.
(У ціну входить кава-брейк, обіди, фуршет; обслуговування під час заходу; участь у дегустації напоїв і страв; пакет учасника конференції з інформаційними матеріалами; детальний постзвіт про захід з фінальними презентаціями спікерів, надіслані електронною поштою).

Зареєструватися на Форум можна, заповнивши гугл-форму: https://docs.google.com/…/16hdxVjL5cn33x2wq…/viewform…

З пропозиціями щодо виступів та презентацій і для реєстрації учасників і партнерів звертайтеся:
Анна Панкратенкова, тел: +38 097 759 25 83
Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516
Ірина Петронюк, тел: +38 096 49 166 92

Керівник проєкту: Надія Ящук, тел. +38 (068) 568-58-22, rnadia@ukr.net
Креативний директор – Катерина Конєва, головний редактор/засновник журналу Напої&Пиво. ТІ»

А ще цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.

Журнал «Пиво. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Напої. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно. 

Щоб придбати друкований випуск нового журналу або передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Передплата триває!

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті