Садоводи та ягодоводи вимагають реформувати механізму оподаткування

 Садоводи та ягодоводи вимагають реформувати механізму оподаткування

Асоціація «УКРСАДПРОМ» у відритому листі звернулася до Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням переглянути існуючий механізм розрахунку та виплати дотацій виробникам плодово-ягідної продукції за державною програмою 2801580 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників».

Так, особливість галузі садівництва і ягідництва полягає у сезонності виробництва і реалізації, та поряд із цим, стабільністю виробничих витрат. За таких умов, виробники галузі садівництва і ягідництва жодного разу не отримали державні дотації у розмірі фактично сплаченого податку на додану вартість, фактично отримуючи дотації на рівні від 20 до 70 відсотків від розрахованого розміру.

Асоціація «УКРСАДПРОМ» звертається до уряду з проханням змінити умови нарахування ПДВ для виробників плодово-ягідної продукції. Зокрема, з огляду на адаптацію українського законодавства до законодавство ЄС, в т.ч. в частині оподаткування, Асоціація вимагає забезпечити реформування механізму оподаткування податком на додану вартість виробників плодово-ягідної продукції шляхом встановлення ставки податку на додану вартість для такої продукції на середньому європейському рівні у розмірі 7%.

Повний текст звернення:

«Асоціація стурбована станом реалізації державної програми 2801580 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Бюджетна дотація сільськогосподарським товаровиробникам для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції» у частині функціонування механізму розрахунку та виплати державних дотацій виробникам плодово-ягідної продукції.

Особливість галузі садівництва і ягідництва полягає у сезонності виробництва і реалізації, та поряд із цим, стабільністю виробничих витрат. Існуючий механізм нарахування та виплати державних дотацій фактично
забезпечує дотування виробниками плодово-ягідної продукції інших галузей сільського господарства, в першу чергу галузі птахівництва, а непрогнозованість виплат не дозволяє планувати виробничу діяльність  виробникам плодово-ягідної продукції, що призводить до росту споживчих цін.

За таких умов, виробники галузі садівництва і ягідництва жодного разу не отримали державні дотації у розмірі фактично сплаченого податку на додану вартість, фактично  отримуючи дотації на рівні  від 20 до 70 відсотків  від розрахованого розміру.

Умовами Угоди про Асоціацію з ЄС визначено основним пріоритетом адаптацію законодавства України до законодавства ЄС, відповідно, це стосується і податкового законодавства. За існуючою європейською практикою, податок на додану вартість для виробників плодово-ягідної продукції нараховується за зниженою ставкою на середньому рівні 7%. За таких умов, виробник автоматично акумулюючи податковий кредит  направляє його на власний розвиток. Така система дозволяє повністю автоматизувати процес підтримки виробників плодово-ягідної продукції, забезпечує  прогнозованість і планування виробничої діяльності та конкурентноздатність українського виробника на європейському ринку, а також дозволяє  суттєво зменшити собівартість плодово-ягідної продукції для кінцевих споживачів.

Враховуючи викладене, Асоціація  «Укрсадпром»  вважає існуючу систему нарахування і виплати державних дотацій незадовільною та такою, що довела свою неефективність. Асоціація  «Укрсадпром»  вимагає забезпечити реформування механізму оподаткування податком на додану вартість виробників плодово-ягідної продукції шляхом встановлення ставки податку на  додану вартість, для такої продукції, на середньому європейському рівні у розмірі 7%».
 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар