Ринок землі відкриють з 1 жовтня 2020 — Гончарук

 Ринок землі відкриють з 1 жовтня 2020 — Гончарук

Ринок землі в Україні відкриють з 1 жовтня 2020 року. Про це під час конференції щодо реформи управління земельними відносинами “Земля як фактор розвитку українського села” заявив прем`єр-міністр Олексій Гончарук, передає кореспондент Аgravery.com.

«Ми відкриваємо ринок землі не одразу, тому що до цього потрібно підготуватися. Ми планували зробити це з 1 липня 2020 року. Але проконсультувавшись з аграріями змінили думку. Тому та модель, яку ми пропонуємо зараз передбачає відкриття ринку землі в Україні з 1 жовтня наступного року», — сказав Гончарук.

За його словами за цей рік має бути зроблена величезна робота:

  1. Перш за все, купити землю будуть мати можливість лише громадянин України чи українські компанії.
  2. Створити можливість купити державну чи комунальну землю.
  3. Продаж-купівля землі має відбуватись на публічних і прозорих торгах, щоб у всіх був рівний доступ.

«Тут ми повинні доказати, що ми, як держава, здатні створити процедуру, яка буде абсолютно чесною і прозорою, де вартість не буде залежати від чиновника», — наголосив прем’єр-міністр.

Також необхідно гарантувати право тим, що зараз орендують землю – купити її в першу чергу.
«Це абсолютно необхідно. Цей ринок має бути зручний не для спекулянтів, а для тих людей, які реально працюють на землі», — відмітив Гончарук.

І наголосив, що самого лише права купити землю недостатньо, треба створити можливість. Прем`єр-міністр зазначив, що до моменту відкриття ринку процентна ставка по кредитах повинна бути знижена і розроблений інструмент компенсації ставки за кредитом для фермерів.

«Ми повинні надати право всім бажаючим купувати землю і забезпечить їх фінансовим ресурсом. Якщо цього не зробити, ринок не буде запущений», — заявив Гончарук.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар