Присяжнюк: 1,5%-й збір на розвиток садівництва і виноградарства дозволить Україні зменшити імпортозалежність та уникнути сезонного коливання цін

 Присяжнюк: 1,5%-й збір на розвиток садівництва і виноградарства дозволить Україні зменшити імпортозалежність та уникнути сезонного коливання цін

Державна підтримка галузі садівництва, виноградарства та хмелярства, яка здійснюється за рахунок 1,5%-го збору від реалізації алкогольних напоїв та пива, допоможе забезпечити внутрішні потреби у фруктах і ягодах, а також відкрити міжнародні ринки для цієї продукції. Про це сьогодні, 17 липня, під час робочої поїздки до Черкащини повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

На сьогодні в Україні на розвиток садівництва, виноградарства та хмелярства надається державна підтримка за рахунок коштів 1,5%-го збору від реалізації алкогольних напоїв та пива. На думку Міністра, подібна державна підтримка дозволить забезпечити внутрішній ринок якісною вітчизняною продукцією, а також вийти на її експорт.

«Підтримуючи такі галузі, як садівництво та виноградарство, ми в першу чергу зменшуємо імпортозалежність нашої держави, уникаємо сезонного коливання цін, а в майбутньому – матимемо змогу експортувати увесь сегмент фруктів і ягід», – зазначив Міністр.

Окрім того, задля ефективнішого розвитку галузі, до програми було введено ряд змін, які повинні стимулювати виробників для збільшення виробництва та забезпечення продовольчої безпеки щодо плодово-ягідної продукції.

«У цьому році ми дещо спростили порядок надання державної підтримки на розвиток галузей та значно розширили напрямки, за якими вона надається. Так, у поточному році передбачається надання підтримки на придбання спеціалізованої техніки та механізмів, сублімаційних сушок, ліній товарної обробки плодів, будівництво лабораторних комплексів для забезпечення виробництва безвірусного садивного матеріалу, камер швидкого заморожування плодів та ягід, водонакопичувальних басейнів для забезпечення безперебійного водопостачання мереж краплинного зрошення насаджень, модернізації холодильного та газового режимів зберігання у реконструйованих холодильниках. Крім того, державна підтримка надається і на розкорчування старих насаджень за умови посадки у поточному році аналогічної площі. Це дасть нам додаткове підґрунтя для забезпечення внутрішніх потреб у фруктах і ягодах та завоювання світового ринку», – відмітив Микола Присяжнюк.
 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар