Спрощено умови виробництва для невеликих пивоварів, дистилерів, виноробів та медоварів

 Спрощено умови виробництва для невеликих пивоварів, дистилерів, виноробів та медоварів

Сьогодні, 20 червня, у Верховній Раді України прийняли законопроєкт, який полегшує умови виробництва напоїв для малих пивоварів, дистилерів, виноробів та медоварів. Про це повідомив народний депутат України, голова підкомітету з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Ігор Марчук.

– Законопроєкт 10346 прийнято! Вперше за понад 30 років нашої незалежності спільно структурували законодавство, яке покликане закласти максимально комфортні й уніфіковані засади для розвитку великої (малої) крафтової четвірки – малих виноробів, малих дистилерів, малих медоварів і малих пивоварів, – ідеться в повідомленні.

Що зміниться для малих пивоварів? Дозволений обсяг виробництва – 1 000 000 літрів. Запроваджена декларація МТБ замість обтяжливої й витратної атестації виробництва тощо.

Для всіх уніфікували й перезакріпили в законі:

  • 10 днів на отримання ліцензії в електронному вигляді;
  •  звіт за обсягами виробництва та обігу продукції 1 раз на рік;
  • в 10 разів зменшені штрафи за неподання чи несвоєчасне подання звітів із недостовірними відомостями про обсяги виробництва й обігу тощо.

– Ми й надалі будемо покращувати законодавство для малих виробників. Вже є домовленість про опрацювання можливості для малих виноробів права виробляти напівігристі вина «петнати» в рамках «малої ліцензії», – зазначив Ігор Марчук.

Детальніше читайте в наступних новинах.

Читайте також:
Місця пивного туризму на Закарпатті
Letina: якісне обладнання для виноробів, пивоварів та дистилерів

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті