ПРОГНОЗ: Ціни на лохину в Україні можуть обвалитись

 ПРОГНОЗ: Ціни на лохину в Україні можуть обвалитись

У 2019 році обсяг виробництва лохини в Україні може збільшитися відразу в 2 рази, що надасть додатковий тиск на ціни. Такий прогноз озвучили експерти Української плодоовочевої асоціації.

«Очікується, що сезон збирання лохини в 2019 році почнеться в другій половині червня. Уже тоді стане зрозуміло, що лохини на ринку набагато більше, ніж зазвичай, оскільки більшість українських виробників робило ставку на такі відомі сорти лохини раннього плодоношення, як «Дюк», — каже керівник УПОА Федір Рибалко.

Отож, до початку сезону збирання нового врожаю лохини в Україні залишається ще півтора місяці. Українські садівники уважно стежать за збиранням врожаю і цінами Іспанії, пам`ятаючи про торішній досвід, коли іспанська лохина як і раніше продавалася на ринку в той час, коли Україна вже почала пропонувати свою.

У червні 2018 іспанці оптом розпродавали залишки лохини зі сховищ за неймовірно низькими цінами — близько €2 за 1 кг. І це негативно відбилося і на цінах в Україні, так як обсяг виробництва зріс.

«Ціни на лохину в Іспанії в цьому році ще нижче, ніж в минулому, а виробництво її в цій країні, а також в інших країнах Європи, продовжує динамічно зростати. На тлі різкого збільшення внутрішнього виробництва в Україні, неготовності абсолютної більшості фермерів до експорту лохини і зміцнення української валюти по відношенню до євро складно очікувати збереження цін на рівні минулого року», — прогнозує Федір Рибалко.

З огляду на загрозу надвиробництва лохини в Україні, що загрожує серйозними втратами для садівників, УПОА зараз посилено працює над запрошенням в Україну провідних імпортерів ягід з країн ЄС та Близького Сходу для проведення переговорів про постачання української лохини, малини та інших ягід.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар