Проблеми з реалізацією товару та підтримка держави: що турбує українських садівників

 Проблеми з реалізацією товару та підтримка держави: що турбує українських садівників

“На даний момент найбільша проблема пов’язано з реалізацією вирощеної продукції, а також те, що вже середина лютого, а ніякої конкретики в питанні урядової підтримки АПК ще немає. Тільки 11 лютого уряд визначився з сумою, яка піде на розвиток садівництва і виноградарства — 400 млн грн”.

Про це заявив Олександр Матвієць очільник асоціації “Укрсадпром”.

За словами експерта навіть невідомо на які саме цілі держава хотіла б спрямувати гроші і скільки саме, а затвердженого порядку використання коштів на 2020 рік на сьогодні ще немає.

“Провідні Асоціації з садівництва виступили з пропозицією залишити діючий порядок і діючі нормативи. Адже гроші потрібні садівникам двічі на рік — навесні і восени: навесні — щоб посадити сад або створити систему поливу, восени гроші потрібні тим, хто хоче провести осінню посадку, а також побудувати сховище. І якщо господарство, яке збиралося в 2020 році закласти насадження, отримає кошти, скажімо, наприкінці грудня, то воно втратить цей рік. Тому ми категорично не згодні з висунутою міністерством економіки пропозицією — давати кошти раз на рік”, – заявив керівник аосціації.

“Так само за минулий рік були випадки, коли не врахували певні особливості, і господарства, які створили сучасні сади, сучасні холодильники і лінії з шокового заморожування, не змогли отримати компенсації винятково з бюрократичних причин. Тому ми виступили з пропозицією переглянути це питання і надати можливість повторно розглянути їхні заявки в цьому році”, – підсумував він.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар