Право на додаткову фінансову підтримку отримали фермери з січня 2020

 Право на додаткову фінансову підтримку отримали фермери з січня 2020

Із початку 2020 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України № 565, що передбачає додаткову фінансову підтримку фермерським господарствам через механізм використання коштів, передбачених Мінагрополітики у державному бюджеті. Кошти зможуть отримати лише ті господарства, що сплачують ЄСВ.

Право на додаткову фінансову підтримку отримають аграрії із статусом сімейних фермерських господарств, що є платниками єдиного податку четвертої групи через механізм доплати на користь застрахованих осіб. Постановою Кабінету Міністрів України від 22 травня 2019 року № 565 передбачено, що доплата надається у таких розмірах:

0,9 мінімального страхового внеску – перший рік;

0,8 мінімального страхового внеску – другий рік;

0,7 мінімального страхового внеску – третій рік;

0,6 мінімального страхового внеску – четвертий рік;

0,5 мінімального страхового внеску – п’ятий рік;

0,4 мінімального страхового внеску – шостий рік;

0,3 мінімального страхового внеску – сьомий рік;

0,2 мінімального страхового внеску – восьмий рік;

0,1 мінімального страхового внеску – дев’ятий та десятий роки.

Однак, ті фермерські господарства, які не беруть добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, – не мають права на отримання доплати.

Для того, щоб отримувати додаткову фінансову підтримку голова сімейного фермерського господарства має подати не пізніше ніж за п’ять робочих днів до початку місяця до територіального органу ДФС за місцем свого обліку як платника внеску заяву – від себе та усіх членів сімейного фермерського господарства. ДФС розглядає заяву протягом трьох робочих днів. Доплати ж нараховуються на наступний місяць після подання заяви.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар