Польща стала третім найбільшим імпортером яблук з України серед країн ЄС

 Польща стала третім найбільшим імпортером яблук з України серед країн ЄС

Як показують попередні експортні дані за листопад 2018 року, Польща вже почала імпортувати українське яблуко для потреб свіжого ринку. Про це повідомляє EastFruit.

Більш того, Польща стала третім найбільшим імпортером свіжого яблука з України серед країн Євросоюзу після Болгарії та Швеції, а на її частку довелося трохи більше 1% експорту десертних яблук — трохи менше 80 тонн.

«Протягом місяця було зроблено кілька таких поставок, що підтверджує задоволеність польського імпортера в якості українського яблука. При цьому торгові джерела підтверджують, що це було саме яблуко високої якості, яке призначалося для свіжого ринку, так як фактична експортна ціна на нього була приблизно в два рази вище середньої оптової ціни на яблуко на ринках Польщі і України», — повідомляють аналітики EastFruit .

У той же час, на їх думку, не можна виключити, що українські яблука не були реалізовані на внутрішньому ринку Польщі, а призначалося для реекспорту в інші країни ЄС. Адже завдяки кліматичним умовам, Україна має можливість вирощувати більш широкий асортимент сортів і отримувати більш кращі кольори червоних сортів яблук.

«Експорт українського десертного яблука на ринок Польщі навіть у такому порівняно невеликому обсязі є знаковим для ринку, так як саме зараз Польща намагається впоратися з рекордним урожаєм яблук в історії, і ціни там найнижчі за весь час існування яблучного бізнесу», — коментують експерти.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар