Під Одесою створюють ягідно-садівничий хаб

 Під Одесою створюють ягідно-садівничий хаб

Біляївська громада Одеської області збирається створити ягідно-садівничий хаб. Створення хаба дозволить в подальшому організувати або кооператив, або ж ягідний кластер.

“Саме садівництво, ягідництво грає ключову роль в агробізнесі. Тому що це продукт з доданою вартістю для бюджету. На полях із зерновими культурами в тисячі гектар може працювати 4-5 людей протягом 2-3 місяців. У мене на одному гектарі працює 8 – 15 людей 8-9 місяців на рік”, – розповів Сергій Українець директор компанії Greenland, яка входить в групу компаній TM FRUKTONA.

У Біляївці інвестиційний проект передбачає вирощування ягід з наступною реалізацією в супермаркети Одеси і в цілому по Україні. Пізніше – створення комплексу післязбиральної доробки (охолодження і короткострокове зберігання ягід). Наступний етап – закладка кісточкових культур (черешня, персики, абрикос).

Перші висадки суниці плануються в 2020 році, восени вже почали готувати грунт, зайнялися підключенням всіх мереж, електрики, поливу і т. п. Роботу розпочато.

Надалі люди самі зможуть вибирати. Або міняти свій підхід до роботи, до життя і мати гідний заробіток тут, в рідній громаді, або їхати працювати за кордон на пана. У компанії відзначають, що села Біляївської громади, місто – не бідні. Значить, люди вже мають певний досвід роботи, що робить інвестицію перспективною для інвестора і самих мешканців.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар