Нова карта кліматичних зон України: зміщення на 200 км на північ

 Нова карта кліматичних зон України: зміщення на 200 км на північ

Зі зміною середньорічної температури і кількості накопиченого тепла агрокліматичні зони України – степ, лісостеп та полісся – зазнають крадинальних змін, значно змістившись на північ. Україна складається з трьох агрокліматичних зон: Степ, Лісостеп, Полісся.

Така класифікація була проведена за співвідношенням кількості опадів до кількості накопиченого тепла. Тепер же, зі зміною середньорічної температури і кількості накопиченого тепла, ці агрокліматичні зони зміщуються. За даними синоптиків, вони поступово мігрують на північ.

Підвищення температури на 1°С зсуває межу агрокліматичних зон в середньому на 100 км на північ. А температура зросла на цілих 2°С! Тож межа кліматичних зон змістилася на цілих 200 км.

– Весни будуть «маленькими». І це вже відбувається, хоч і повільно. Не обов’язково щороку і всюди, але відбувається. Це дуже-дуже повільний, але невідворотній процес, – коментує Карл Гутброд, Швейцарський клiматолог, генеральний директор сервісу прогнозу погоди Meteoblue.

Звичайно, це не означає, що в наших широтах скоро ростимуть пальми, оливкові дерева чи кактуси. Проте умови для культивування звичних українцям культур значно погіршаться. Практично зникає зона Полісся – зона достатнього зволоження й не таких високих температур. Нині ця зона теплішає швидше за південь. 30 років тому на Херсонщині посушливих днів було 30-40, а нині – 60-70! На Львівщині +30 °С колись взагалі було дивним. А нині таких днів – 10-20 за літо. Це досить значні підвищення. Через них починаються незворотні зміни клімату, – каже  Тетяна Адаменко, Кліматолог, начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар