Найбільший в світі сад кизилу, що під Запоріжжям, збирається потішити рекордним врожаєм

 Найбільший в світі сад кизилу, що під Запоріжжям, збирається потішити рекордним врожаєм

У Запорізькій області стартував збір врожаю в найбільшому не тільки у всій Європі, але і у всьому світі саду кизилу. Його площа складає 14 гектар, а кількість дерев, що ростуть – 12 тисяч.

Кизиловий сад посадили в 2013 році в селі Нове під Токмаком. При вирощуванні кизилу не використовують хімічні добрива, тому він є органічним.

Зараз молоді дерева прижилися і з кожним роком дають все більше й більше врожаю. На даний момент зібрано 10 тонн ягід, але збір ще триває. В саду трудяться в основному жителі села Нове. Збирати ягоди вони приходять щодня з 7 ранку і працюють до обіду.

Особливо працьовиті можуть за день назбирати близько 10 відер по 8 кілограм кожне. Після зважування ягоди відправляються на сортування. Найстигліший кизил відбирають вручну.

Засновник саду Сергій Ольшанський створив торгову марку Famberry, під якою випускає продукцію з кизилу: варення, компот, морс, пастилу, соуси, кизил перетертий з цукром і медом.

Зараз органічний кизил із Запорізької області можна купити в столичних супермаркетах. У планах виробництво вина, настоянок, застосування в медицині і косметології.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар