Національне ґрунтове партнерство допомагатиме Україні у боротьбі з деградацією земель

 Національне ґрунтове партнерство допомагатиме Україні у боротьбі з деградацією земель

23 травня у приміщенні НААН України, за підтримки ООН та Глобального ґрунтового партнерства, Міністерства екології та природніх ресурсів та Міністерства аграрної політики і продовольства України, відбудеться створення Українського ґрунтового партнерства (УҐП). 

УҐП є унікальною платформою загальнонаціонального значення, що сприятиме співпраці провідних українських ґрунтознавців у підтримці існуючих шкіл дослідження земельних ресурсів, об`єднанні напрацювань лабораторій і формуванні бази моніторингу українських ґрунтів, адже останні дані сформовані у 60-70-их роках минулого століття.

Формування даних про сучасний стан ґрунтів сприятиме поширенню достовірної інформації, зокрема напередодні впровадження земельної реформи в Україні. Також платформа дозволить виконати зобов’язання щодо досягнення нульового рівня деградації ґрунтів до 2030 року, які Україна взяла на себе під час підписання Конвенції ООН про боротьбу з опустелюванням.

Українські дослідники вважають, що 13,4 млн га, у тому числі 10,6 млн. га орних земель, зазнають впливу водної ерозії, і щороку через ерозію втрачається майже 300-600 мільйонів тонн грунту. Залежно від рівня процесів деградації врожайність може зменшуватися до 50%, а втрати від нестачі продовольства становлять понад 20 млрд грн на рік.

Створення УҐП відбудеться під час міжнародного семінару “Українське співробітництво з метою сприяння сталому управлінню ґрунтами (SSM) в рамках Національного ґрунтового партнерства”. Захід організовано Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) в рамках проекту «Інтегроване управління земельними ресурсами деградованих земель лісостепової та степової зон України», що реалізується за підтримки Глобального екологічного фонду.

Місце проведення заходу: Національна Академія Аграрних Наук України, м. Київ, вул. Михайла Омеляновича-Павленка, 9.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар