На Вінниччині відроджують традиційне виноградарство над Дністром

 На Вінниччині відроджують традиційне виноградарство над Дністром

Громада села Михайлівки, що на Вінниччині, закликає підприємців звернути увагу на Дністрові схили, де понад двісті років тому висадили лозу, привезену з Португалії. Нині про колишні виноградники нагадують старі покручені корчі. Пагорби чекають нових господарів.

Раніше виноградарство давало зиск і місцевому господарству, і односельцям, які плекали лозу на присадибних ділянках. Частина михайлівчан роблять це дотепер. Тільки на менших плантаціях. Для власного споживання. Громада має землю під виноградники. Тут гарні природні умови для дозрівання грон. У селі налічується майже тисяча жителів, тобто охочі працювати також знайдуться. Потрібен інвестор.

Голова районної громадської організації “Туристична Ямпільщина” Мирослава Марченко нині працює над відродженням традицій виноградарства у Михайлівці шляхом популяризації колишньої виноградної слави цього села. Наприкінці жовтня тут готують свято виноградної лози з музикою, піснями, короваями, гостинами у виноградарів.

У Михайлівці дуже чистий Дністер. І берег тут пристосований для відпочинку та купання в річці. Неспроста за Союзу сюди приїздили на відпочинок навіть з багатьох далеких міст. Все це, за словами Мирослави Марченко, козирі для розвитку зеленого туризму. Безперечною родзинкою має стати виноградна слава села.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар