На ринок поступила українська малина з теплиць

 На ринок поступила українська малина з теплиць

На цьому тижні в оптовому продажі з`явилися перші партії малини українського виробництва.

Малина, вирощена в закритому ґрунті в південних регіонах країни, відрізняється високими якісними параметрами, однак, поки що, не користується високим попитом, так як споживачі не очікують появи малини на ринку в цей час року, повідомляє EastFruit.

Але оптові ціни на українську малину поки що «кусаються» — вона продається за ціною від 300 до 400 грн/кг, в залежності від обсягу партії і упаковки. Навіть імпортну лохину в даний момент можна придбати дешевше — вона коштує в середньому близько 250-270 грн/кг, а при покупці великим оптом, ціни будуть ще нижче.

«Велику конкуренцію малині становить також суниця садова, сезон якої наближається до свого піку. Уже зараз фермери південних регіонах України готові відвантажувати її з поля за цінами значно менше одного долара за кг, тобто ціни за останні дні впала більш, ніж в два рази», — повідомляють експерт проекту.

На ринку також з`явилися партії перші партії жимолості, яка стрімко дешевшає. Буквально за кілька днів середня ціна на жимолость в Україні впала зі 180 до 130 грн/кг.

Однак постачальники малини вважають, що така конкуренція не є проблемою, оскільки обсяги поставок ранньої тепличної малини невисокі і купують її, переважно, дорогі ресторани і інші представники галузі ХоРеКа. Зокрема, рання малина використовується для прикраси тортів і інших кондитерських виробів, і для цих покупців ціна не є проблемою.

«Що стосується мереж супермаркетів України, то вони поки вважають за краще працювати з імпортної малиною, яка поставляється, переважно, з країн Північної Африки і південних країн Євросоюзу. Переходити на українську продукцію вони планують лише з початком сезону збирання продукції відкритого ґрунту в кінці червня – початку липня». — зауважують експерти.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар