На наступному тижні почнеться розгляд правок до земельного законопроекту

 На наступному тижні почнеться розгляд правок до земельного законопроекту

Спливає термін подачі пропозицій до закону про ринок землі. Опрацювання правок щодо обігу земель с/г призначення законопроекту №2178-10 розпочнеться вже з наступного тижня. Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.

Однією із суттєвих правок закону — іноземці зможуть бути учасниками підприємств, які матимуть змогу купляти сільськогосподарську землю тільки при умові затвердження такого рішення на референдумі, також суттєво буде знижена концентрація земель в одних руках.

Роман Лещенко, уповноважений президента України з земельних питань розповів про національний діалог в рамках регіональних земельних форумів, який вже на сьогодні проведено в 15 регіонах.

«Крім того, ми продовжуємо діалог з профільними асоціаціями, учасниками АТО, будуть обговорюватись депутатські ініціативи. Ми очікуємо дійти того компромісу, який дасть змогу провести земельну реформу максимально ефективно та прозоро», — додав Роман Лещенко.

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький повідомив, що наразі вже проведено інвентаризацію державних земель. Так, територіальні громади вже отримали у своє розпорядження 1,7 млн га земель с/г призначення.

«Після прийняття законопроекту про обіг с/г земель ми зможемо додатково передати їм ще 3 млн га земель. Громади зможуть передавати ці землі по аукціону в оренду, що формуватиме близько 15-20 млрд грн щороку. Це дійсно дуже суттєвий ресурс наповнення місцевих бюджетів, створення добробуту на сільських територіях», — зазначив Тарас Висоцький.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар