Мораторій на землю планують скасувати до кінця року

 Мораторій на землю планують скасувати до кінця року

До кінця 2019 року в Україні планують скасувати мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення та запустити ринок сільгоспземель. А нову модель ринку землі розробляють зі Світовим банком. Про це в інтерв’ю Bloomberg заявив заступник керівника Офісу президента Олексій Гончарук.

Модель відкриття ринку сільгоспземель зараз розробляють спільно зі Світовим банком. Найбільш радикальна модель забезпечить прискорення економічного зростання України на 3% щорічно, найменш радикальна — на 0,5%.

Раніше про скасування мораторію на продаж землі заявив президент Володимир Зеленський.

А лідер партії “Слуга народу” Дмитро Разумков тиждень тому зазначив, що ринок землі в Україні потрібно відкривати. Коли саме це буде — ще невідомо, адже потрібно підготувати законопроекти, узгодити проблемні моменти тощо. Чи буде продовжено мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення на наступний рік, Разумков також ще не знає. Виносити це питання на референдум поки не вважає за доцільне, адже немає самого законодавства щодо референдумів, інший нюанс — питання ринку землі потрібно ще обговорити і узгодити.

У Світовому банку підрахували, що відсутність ринку сільгоспземель в Україні гальмує зростання ВВП на 1% щорічно.

Відзначимо, що за всі роки незалежності в Україні майже постійно діє мораторій на продаж земель сільгосппризначення.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар