Мінагрополітики ініціює здешевлення аграрних розписок

 Мінагрополітики ініціює здешевлення аграрних розписок

Здешевити послуги нотаріусів при оформленні аграрних розписок допоможуть автоматичний обмін даними між РАР та Державним реєстром речових прав на нерухоме майно.

14 травня у Мінагрополітики відбулася зустріч, де обговорювалося, як спростити оформлення та здешевити аграрні розписки. Про захід повідомило відомство на своєму порталі та у Facebook. На зустрічі йшлося про можливості інтеграції Реєстру аграрних розписок (РАР) з Державним реєстром речових прав на нерухоме майно.

Як зазначають у міністерстві, сьогодні нотаріус, щоб засвідчити аграргу розписку, перевіряє дані у двох реєстрах. Однак цей процес можна спростити.

«Інтеграція та здійснення автоматичного обміну даними між РАР та Державним реєстром речових прав на нерухоме майно дозволить автоматизувати процес перевірки нотаріусом прав володіння і користування земельною ділянкою агровиробиком при посвідченні аграрних розписок. Це сприятиме зниженню вартості послуг приватних нотаріусів та зробить фінансовий інструмент доступнішим для сільгоспвиробників», – додала заступник Міністра.

За даними Мінагрополітики, проект аграрних розписок користується попитом. З початку проекту в аграрний сектор залучено понад 11 млрд грн, 8 банків співпрацюють з виробниками.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар