МЕРТ вирішив спростити роздрібну торгівлю алкоголем

 МЕРТ вирішив спростити роздрібну торгівлю алкоголем

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) України пропонує спростити роздрібну торгівлю алкогольними напоями. Про це свідчить проект постанови Кабміну, опублікований на сайті міністерства, передає УНН.

Згідно з документом, міністерство пропонує скасувати постанову уряду №854 від 30 червня 1996 року про затвердження правил роздрібної торгівлі алкоголем. Повідомляється, що це дозволить знизити регуляторний тиск на суб`єкти господарювання, а також зменшити фінансові та часові витрати бізнесу на виконання неактуальних вимог.

За інформацією МЕРТ, постанова уряду від 1996 року необгрунтовано вимагає, щоб працівники, які здійснюють зберігання та продаж алкогольних напоїв, мали професійну освіту або підготовку.

“Згідно з даними вимогами, такі працівники повинні мати професійну освіту (підготовку): знати асортимент і якісні характеристики напоїв, ознаки браку, правила підготовки напоїв до продажу, принципи їх розміщення і викладення; правила зберігання та терміни реалізації напоїв; правила роботи з реєстраторами розрахункових операцій, порядок розрахунків з покупцями; види торговельного обладнання, інвентарю та правила користування ними; санітарні норми і правила, правила техніки безпеки, правила пожежної безпеки, вимоги законодавства щодо обмеження продажу алкогольних напоїв”, – йдеться в документі.

Крім того, зараз документи, за якими до торговельної мережі надійшли алкогольні напої, повинні містити реєстраційні номери сертифіката, хоча обов`язкова сертифікація алкогольних напоїв була скасована ще в 2015 році.

У МЕРТ вважають, що скасування таких правил зменшить регуляторний тиск на суб`єкти господарювання, що призводить до певних фінансових і тимчасових витрат, і ні в якому разі не сприяє його розвитку.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар