Майже чверть українських заробітчан не збираються знову за кордон

 Майже чверть українських заробітчан не збираються знову за кордон

Кожен п’ятий українець (20%), який довгостроково працював за кордоном, не планує повертатися на заробітки. Про це свідчать результати опитування OLX Робота.

Основною причиною став психологічний дискомфорт, пов’язаний з переїздом і віддаленістю від рідних, – на нього вказали 4 з 10 респондентів. Майже у третини зникла необхідність виїжджати на роботу за кордон повторно – вони почали заробляти достатньо в Україні.

Ще 16% заявили, що в інших країнах не тільки висока заробітна плата, а й витрати на проживання та харчування. У чверті респондентів виникали конфлікти з роботодавцем. Кожен п’ятий залишився розчарований досвідом роботи за кордоном.

Майже половина українців, які зараз не хочуть повертатися, отримували за кордоном до $ 1 тис. Ще 18% – до $ 1,2 тис. Тільки 11% тих, хто не планує повторне працевлаштування, заробляли до $ 2 тис. На місяць.

Основними напрямками робочої міграції для людей, які вибрали залишитися в Україні, були Росія – 35%, Польща – 33% і Німеччина – 11%.

З групи респондентів, які не хотіли б поїхати працювати за кордон знову, майже 15% все ж допустили можливість знову поїхати на заробітки до Польщі.

Кожен другий українець, який побував за кордоном і не хоче повертатися працювати повторно, був працевлаштований не по своїй спеціальності. 22% незадоволених респондентів пропрацювали за кордоном в будівельній сфері. У сфері транспорту і логістики працювали 17%, на виробництві – 15%, у сфері обслуговування – 11%.

Більшість тих, хто мав досвід роботи за кордоном і не планує повертатися, – це чоловіки з сім’ями (близько 70%) у віці 25-34 і 45-54 років. 7 з 10 з них проживають в містах.

Головною мотивацією до виїзду за кордон респонденти найчастіше називали низькі зарплати в Україні (42% респондентів). Відсутність робочих місць в нашій країні і можливість подивитися світ – причини, які посіли друге-третє місця.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар