Літній Кубок міцного Крафту SUMMER TIME 2025 – відомі результати!

28 липня у Києві пройшов професійно-споживчий дегустаційний Конкурс міцного крафту CROWN ПЕРЕГОНУ 20/25 – SUMMER TIME 2025. Це захід, присвячений крафтовому виробництву, де представники галузі обмінювалися досвідом, знаходили нові ідеї та можливості для розвитку. Також уже відомо, які напої цього року стали фаворитами членів журі. Організатор конкурсу алкоголю – відомий сомельє, експерт з міцного алкоголю Сергій Шевирьов.
За словами організатора,темою заходу були літні напої, ті що, на думку авторів, гармонійно лягають у канву літнього споживання (без обмежень за категоріями). Формат був відкритий, з презентацією зразків, обговоренням їх якостей та публічною моментальною оцінкою, яка відображає думку професійного та споживчого журі.
«Що ж, умови «Літній» були дотримані повною мірою – узо, ром, цікаві софти, ягідні напої. І несподівано, безпрецедентно, яскраво, багато та якісно було запропоновано фруктових та смакових горілок (у європейському їх розумінні). Тон відразу ж задала шведка «Sture», з її ванільною, і окремо, лакричною горілкою. Дуже різноманітно та за темою виглядали виноградні горілки», – каже Сергій Шевирьов.
Як стверджує Сергій Шевирьов, особливо порадували цитрусові «версьйони»:
«Їх було кілька, що дало привід думати про нову сутність істинно українського фрукта – апельсина! Як приклад, трипл-сек (-ова) репліка на адресу апельсинових – Апельсинова від Ігоря Покотиленка, колекція ароматних горілок. Дуже цікавий, багатофункціональний, самодостатній зразок та одночасно, дуже перспективний у плані міксту напій».
Як повідомляє організатор, крім абсолютно феєричної шведської горілки Sture, вже репутаційних Перша Закарпатська Палинчарня, Файна Гуральня, Craftsad, Galicia Distillery, Faine Brandy, Faine Zilla, VCC collection, ОстенСакен, Біла Гуральня, Roman’s, Александр Рябцев GIN (та інших) – були й дуже цікаві відкриття.
Як зазначає Сергій Шевирьов, кальвадос: за всією популярністю та вже багатою історією цієї категорії в українських виробників – якість коливається й до сьогодні. З 12 зразків, попередньо заявлених на Конкурс, лише сім взірців (два – з великою натяжкою) пройшли у фінальну частину Кубка. Три з них отримали нагороди:
– кальвадос Файла Гуральня (майстер – Віктор Бабій) – GOLD;
– кальвадос LLC (майстер – Павло Макогон) – DOUBLE GOLD з дивовижним 95 балами;
– кальвадос Прикарпатський Бренді Плодовий Galicia Distillery (GD) – DOUBLE GOLD.
«А, щодо решти – то, необхідно відзначити одну, і – загальну, помилку. Питання дозрівання, а точніше бочки. Не тільки її якості, а й, обсягу», – говорить Сергій Шевирьов.
Також, організатор опублікував результати Літнього Кубка Міцного Крафту SUMMER TIME 2025 по групах:
«Отже, перша група – сет, який містить різноманітні види горілки. У цій групі – горілка в класичному її розумінні, горілка особлива, смакова та ароматна горілка, плодова та ягідна. Тобто, практично будь-який «білий», без витримки фруктовий дистилят позиціонований виробником, як міцний невтримний. Грапа, чача, ракія, узо, а також гарбузова у цій групі, не зважаючи на сировину та особливості виробництва.
Список переможців CROWN ПЕРЕГОНУ – 20\25
– STURE VODKA BLUE – GOLD
– STURE VODKA GOLD – DOUBLE GOLD
– STURE VODKA BLONDE – GOLD
– STURE VODKA BLACK – DOUBLE GOLD
– Хлібне вино (Полугар) Roman’s (майстер Роман Пономаренко)- GOLD
– Апельсинова від Ігоря (майстер – Ігор Покотиленко), колекція Серія Ароматних горілок – GOLD
– Виноградна горілка, Сергій Зарубін – Лавреат
– Виноградна горілка ТМ Гроно Галіції Ізабелла Galicia Distillery (GD) – GOLD
– Яблунева горілка Сергій Зарубін – GOLD
– Хурма Фруктова горілка Сергій Зарубін – Лавреат
– Фруктовиця Яблуківка Galicia Distillery (GD) – GOLD
– Лавандова ТМ Палиночка, Перша Закарпатська Палинчарня – DOUBLE GOLD (майстер – Віктор Феєр)
– Малинова ТМ Палиночка, Перша Закарпатська Палинчарня – GOLD
– Ракія ТМ Самогон Преміальний Біла Гуральня (автор – Сергій Бабій) – DOUBLE GOLD
– Grappa ТМ Vitaly – GOLD
– Ouzo Грецька Анісова Горілка ТМ Дідо Ґеник (майстер – Володимир Журавчак) – GOLD
– Гарбуз ТМ LCC (майстер – Павло Макогон) – DOUBLE GOLD
– Айва-Алича ТМ Бабай (майстер – Біттер Бугімен) – GOLD
Як стверджує Сергій Шиверьов, цікавість до класичної злакової горілки не вщухає, плодові, як й очікувалося – у динаміці, так званий «екзотик», теж не оминули своєю увагою.
Читайте також: Крафтовий виробник дистилятів із Мукачева отримав ліцензію на алкогольні напої
А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/archive/.
Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Детальніше про ціни та передплату читайте тут.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або
передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com
Ціна одного примірника журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації» – 300 грн. Ціна одного примірника журналу «Ягідник» – 240 грн. Ціна одного примірника журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І. & Горішник» – 240 грн.
Передплата триває!