Україна експортувала волоських горіхів на 101 млн доларів

 Україна експортувала волоських горіхів на 101 млн доларів

Експорт волоських горіхів з України у 2017 році становив 31 тис. тонн, або на $101 млн. Про це з посиланням на асоціацію «Укрсадпром» передає interfax.com.ua.

«Традиційно провідними експортними товарами стали волоські горіхи — $101 млн і плоди в замороженому, вареному вигляді — $61 млн. Чималі доходи підприємці отримали від постачання різних ягід — $11 млн, кісточкових плодів — $10 млн, яблук і груш — $7 млн», — уточнив Крошка. Водночас експорт волоських горіхів у натуральному виразі порівняно з 2016 роком знизився з 40 тис. тонн до 31 тис. тонн, а експорт плодів заморожених, варених і сирих зберігся на рівні 42 тис. тонн.

Як пояснили в асоціації, збільшення доходів пояснюється зростанням експортних цін на горіхи, насамперед чищені. Також знайно зріс експорт насіннєвих — з 14 до 24 тис. тонн, за рахунок яблук, а також кісточкових плодів — з 2 до 12 тис. тонн, переважно за рахунок черешень і слив.

Крім того, нині дедалі більшої популярності в Україні набувають такі культури, як лохина, жимолость, а також органічне вирощування фруктів. Також промислові підприємства здійснбвали закладення молодих насаджень смородини, ожини, чорноплідної горобини та фундука.

«Ці культури незабаром посядуть гідне місце в структурі виробництва й експорту, оскільки їх закладення пов`язані не з експериментом, а з попитом на них з боку нових партнерів», — зазначає експерт.

Загалом, за даними «Укрсадпрому», експорт плодово-ягідної продукції в 2017 році перевищив $195 млн, збільшившись майже на третину порівняно з 2016 року.

«Основним досягненням в експорті для України стало створення позитивного торговельного сальдо на традиційну для нас продукцію, а також майже дворазове збільшення середньої ціни реалізації. Основним вектором експорту української плодово-ягідної продукції стали країни ЄС», — наголосили в асоціації.

Нагадаємо, оптовики, які скуповували горіхи у дрібних перекупників, зараз навіть не виходять на зв`язок. Згідно даних митниці, на сьогодні експорту горіха з України немає взагалі.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар