Кращі українські соки прямого віджиму були названі в ході Народної дегустації в рамках конференції «Технології та Інновації: Від землі – до готового продукту»

 Кращі українські соки прямого віджиму  були названі в ході Народної дегустації в рамках конференції «Технології та Інновації: Від землі – до готового продукту»

21-22 березня в Черкасах з успіхом відбулася IV Міжнародна конференція для галузей садівництва і переробки «Технологія та Інновації: Від землі – до готового продукту». Однією з основних тем стала переробка плодово-ягідної продукції у продукти з доданою вартістю. Як свідчить досвід успішних вітчизняних переробних підприємств, що взяли участь у конференції, виробництво соків, сидрів, плодово-ягідних вин та інших продуктів переробки – це не тільки дієве рішення проблеми перевиробництва свіжих плодів, а й можливість отримати додаткові прибутки. Яскравою ілюстрацією цього на практиці, а також можливістю заявити про себе для виробників став конкурс «Народна дегустація соків прямого віджиму», який проводився протягом всього конференц-дня. 10 виробників представили 20 зразків різного соку прямого віджиму у трьох номінаціях. В кожній було обрано трійку лідерів.

З метою привернути увагу до якості натуральної продукції з фруктів і ягід від вітчизняних виробників, популяризувати серед споживачів вживання соків прямого віджиму, акцентувати на широких можливостях для бізнесу цього напряму, вперше в рамках конференції «Від землі до готового продукту» відбувся конкурс – Народна Дегустація соків прямого віджиму з фруктів і ягід від фермерських господарств і переробних підприємств України. Організаторами конкурсу виступив проект «Технології та Інновації» спільно з ГС «Укрсадвинпром».

– Народна дегустація соків прямого віджиму – наше дуже важливе починання, – коментує співзасновниця інформаційно-видавничого проекту «Технології та Інновації» Катерина КОНЕВА. – Ви всі знаєте, що на полицях магазинів представлені в основному так звані нектари, натуральних соків прямого віджиму люди споживають не так багато, тому що мало знають про їхні користь і переваги. Тому ми вирішили зібрати виробників і зробити все можливе засобами своїх видань, інтернет-ресурсів, можливостей інформаційних партнерів конференції, щоб інформувати споживача, що цей продукт кращий і здоровіший. Крім того, для виробників фруктів – це фінансово успішна переробка.

Взяти участь в дегустації та обрати кращі соки мали змогу всі учасники конференції. Адже це народна оцінка продукції з точки зору споживача. Конкурс проходив у трьох категоріях: «Яблучний сік», «Двокомпонентний сік», «Трикомпонентний (і більше) сік». Варто підкреслити, що дегустація соків проводилася всліпу, і лише наприкінці організатори відкрили всі карти.

Свою продукцію на конкурсі представили 10 українських виробників соків прямого віджиму, всього на дегустацію було подано 20 зразків. Перемогу в категорії «Яблучний сік» завоював ТОВ «Найсік», друге місце – ТМ «Краса Азова», третє місце – ТМ «ПрямоСік».

– Дякую організаторам! Сьогодні у нас унікальна дегустація: були зібрані саме соки прямого віджиму. І ви, учасники конференції, тобто наші потенційні покупці, мали можливість підійти до кожного соку, на яких не було етикетки, і просто за смаком та ароматом обрати те, що більш довершене. Те, що ви обрали і нашу продукцію серед кращих, – важлива оцінка, яка підштовхує нас шукати нові варіанти, нові смаки, види продукції, щоб вам приносити, ну якщо не щастя, то принаймні задоволення від їх споживання, – зазначає Олександр САМОЙЛЕНКО, директор департаменту садівництва компанії МАЇС, та відкриває секрети успіху соків ТМ «Найсік»: – У нас сировина вирощується у власному саду, під нашим контролем, як кажуть, від землі – до готового продукту. Ми добре знаємо наші сорти, і це дає нам можливість більш вимогливо і в той же час більш творчо підходити до підбору сировини, і в результаті створювати такі чудові продукти!

Золото в категорії «Двокомпонентний сік» більшістю голосів віддано за «Сік яблучно-грушевий» від ТОВ «Сади Карлівщини». Срібло отримав сік «Яблучно-гарбузовий» від ТОВ «Найсік». Бронзу – «Сік Яблучно-грушевий» від ТМ «Еко Край».

– Ця конференція і конкурс надали нам досвід та знання, щоб досягнути більшого у своїй справі. Високий результат на конкурсі для нашої компанії – це не тільки важливе досягнення колективу, а й можливість показати своє бачення, яким має бути сік прямого віджиму, – ділиться Марина ЯКІМЕНКО, представниця ТОВ «Фрукти Полтавщини», виробника соків ТМ «Еко Край».

Перемогу в категорії «Трикомпонентний (і більше) сік завоював «Сік Мультифруктовий» від ТМ «ПрямоСік», компанія «Вітмарк». Срібло і бронза дісталася ТОВ «Найсік» за соки «Яблучно-морквяно-гарбузово-буряковий» та «Яблучно-морквяно-гарбузовий» відповідно.

– Кожен виробник соків намагається зробити свій продукт максимально якісними, щоб кінцевий споживач оцінив його смак. Основна проблема на даний момент – це збут. Не раз згадувалося на конференції, що наші люди не всі розрізняють соки прямого віджиму і відновлені, наприклад. Тому виробникам варто брати участь в таких заходах, спілкуватися, шукати партнерів, давати пробувати соки, – резюмує Олександр ГАВРИКОВ, представник ТОВ Дніпро – виробника соків ТМ «Краса Азова».

Своїми враженнями від конкурсу та порадами поділився професор Олександр ЛИТОВЧЕНКО, голова відділу переробки та зберігання Інституту садівництва Української академії аграрних наук:

– Найголовніше, що продемонстрував цей захід – процес пішов. Виробники починають працювати саме в напрямку поглибленої переробки. Стосовно технології виробництва соків прямого віджиму, відзначу основні важливі моменти. Взяти яблуко, яке впало, і переробити – це неправильно. Обов’язково треба підходити до процесу творчо: підібрати сорти, вивчити їх, визначити показники: вміст сухих речовин, який аромат і т.д. Звертайтеся до нас в Інститут садівництва, звертайтеся до спеціалістів, які зайняли перші місця, і можуть підказати.

За словами Олександра КУПЦОВА, представника компанії EFT Group – Kreuzmayr – Головного Технологічного партнера Народної дегустації, рівень якості соків прямого віджиму за останні декілька років дуже піднявся за смаковими та іншими параметрами. Зросла й кількість виробників:

– Сподіваюся, наступного року ми організуємо подібний конкурс знову, і учасників буде набагато більше. Вірю, що це тільки початок. Дякую всім, хто брав участь в Народній дегустації, і бажаю успіху всім виробникам, не тільки метрам, які тут присутні!

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар