Компанія «Медовий Спас» експортуватиме сікеру до Японії

 Компанія «Медовий Спас» експортуватиме сікеру до Японії

Компанія «Медовий Спас», що на Київщині, незабаром експортуватиме напої на основі меду – сікеру – до Японії. Про це в ексклюзивному коментарі журналу «Напої. Технології та Інновації» розповів власник і директор компанії «Медовий Спас» Сергій ЛИПКО.

– До війни ми брали участь у міжнародній виставці. До нашого стенду підійшли японці, і їм сподобалася наша сікера. Згодом вони відвідали наше виробництво. Їм сподобалися умови, в яких ми виготовляємо напої. Також переконливим аргументом для співпраці стала наявність у нас сертифікату ІSО 22000:2018, який гарантує безпечність виробництва і продукту. Загалом, умови для співпраці, які вони пропонують, доступні. Зараз ми готуємо до відправлення 3 різновиди сікери – Особливу, Рожеву, Червону. Побачимо, як сприймуть наші напої японські споживачі. Якщо їм сподобається, то можливо, замовлення в майбутньому збільшаться, –ділиться Сергій Липко.

Нині компанія «Медовий Спас» виготовляє 6 видів сікери. А минулого року тут запустили виробництво петнатів – «Медовий Канівський», на основі дикого липового меду, та «Медовий Броварський», на основі соку прямого віджиму з яблук, ожини, порічок та смородини, без додавання спирту та цукру. Минулого року петнати виготовляли у пляшках по 0,33 л, у металічних банках і в кегах. Цього сезону петнати планують розлити у пляшки для ігристого вина, хоча, як зазначає Сергій Липко, зараз проблеми із пошуком тари для розливу напоїв.

За словами Сергія Липка, пентани подобаються споживачам, особливо молоді, адже це повністю органічний продукт, стабільність якого забезпечується вуглекислим газом, який з’являється у пляшці під час бродіння. Напої виброджують у пляшці, і вони не фільтруються.

Проте стабільному розвитку компанії стала перешкодою війна.

– Нашу діяльність тимчасово призупинила війна. Від 24 лютого під Броварами стояли росіяни, на нашу територію впало 8 серйозних осколків. Виробництво зупинили. Але з червня відновили роботу, незважаючи на те, що наш головний інженер пішов добровольцем воювати. Було важко запустити виробничий процес по-новому. Але все вдалося. Ми вже заклали червону сікеру, закладаємо витриману, золоту і петнат. Ціну на продукцію не піднімали і не плануємо її піднімати до кінця війни, щоб наші напої були доступні для різних категорій споживачів, – розповідає Сергій Липко.

За словами власника компанії «Медовий Спас», одним із важливих шляхів реалізації сікери є мережі ресторанів, особливо на заході України. Є й постійні партнери у Дніпрі.

– Нині ми також зробили ставку на популяризацію наших напоїв завдяки проведенню дегустацій та екскурсій по нашому виробництву. Це важливо, адже люди повинні побачити,  що це серйозне технологічне виробництво, розраховане на 200 тонн продукції в рік. Минулого року перед війною ми відкрили досить великий дегустаційний зал, де проводимо дегустації після екскурсії. Також проводимо дегустації онлайн. Для цього запрошуємо сомельє, а зразки напоїв відправляємо людям «Новою поштою». Щоб зрозуміти цей напій, треба вникнути в процес його виробництва. Адже це справляє сильне враження, і люди сприймають ці напої зовсім по-іншому. Для нас це дуже важливо. Бо люди, які вже куштували сікеру, діляться з іншими, і популяризація напоїв збільшується у  геометричній прогресії, – підсумовує Сергій Липко.

Читайте також:
Luchan Brewery придбали пікап для захисників України за кошти, виручені з продажу персикового пива
Українські медові напої завойовують Антарктиду

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті