Кабмін розширив напрями підтримки фермерських господарств і сільгоспкооперативів

 Кабмін розширив напрями підтримки фермерських господарств і сільгоспкооперативів

Уряд спростив доступ фермерських господарств, молодих фермерів і сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів до державних фінансових ресурсів.

Для цього було доповнено наявний порядок використання коштів із держбюджету новими напрямами та удосконалено механізми держпідтримки фермерів і кооперативів. Він закріплений постановою Кабінету міністрів від 30 січня 2019 року № 126 «Про внесення зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств».

Зокрема, зміни для фермерів відбулися у таких напрямах:

– фермерські господарства (крім новостворених) можуть скористатися бюджетною субсидією на 1 га оброблюваних угідь у розмірі 12 тис. грн на одного члена фермерського господарства. Таке господарство може отримати максимум 40 тис. грн;

– голова фермерського господарства, вік якого не перевищує 35 років, може отримати таку бюджетну субсидію у максимальному обсязі;.

– максимальну суму компенсації вартості насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва збільшено з 60 тис. до 80 тис. грн.

Одночасно визначено, що членам/голові сімейного фермерського господарства як застрахованим особам надаватиметься допомога шляхом доплати до єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за окремим порядком, встановленим урядом.

Для кооперативів:

– фінансову підтримку тепер також зможуть одержувати кооперативи із заготівлі та переробки продукції бджільництва;

– відшкодовуватиметься 70% вартості не тільки вітчизняного обладнання, придбаного кооперативами, але й техніки для транспортування сільгосппродукції.

Також уточнено процедуру, періодичність отримання фінансової підтримки через уповноважені банки та функції регіональних комісій з надання фінансової підтримки кооперативам.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар