Ірина Ковальова, директор Інституту Таїрова: Ми продовожуватимемо працювати і постараємось залишатись флагманом української виноградарської науки

 Ірина Ковальова, директор Інституту Таїрова: Ми продовожуватимемо працювати і постараємось залишатись флагманом української виноградарської науки

У Національному научному центрі Інститут виноградарства та виноробства ім.Таїрова – новий директор. До процедури виборів допустили 3 кандидатів, а переможцем визнали Ірину Ковальову – старшу наукову співробітницю ННЦ, провідну спеціалістку, кандидатку аграрних наук та техніки, лауреатку десятка галузевих пермій та нагород.

Ірина Ковальова 20 років працює в Інституті ім.Таїрова, за її словами нині научний центр – потужна база, де працюють дестяки науковців, що вивчають агроекологію, агротехніку, виноградарство, виноробство та селекцію. Саме тут вчені отримали понад 100 нових сортів винограду, а 60% реєстру українських сортів винограду – представляють напрацювання таврійських вчених.

“Ми продовожуватимемо працювати і постараємось залишатись флагманом української виноградарської науки. Звісно, ми державна установа і нам не завжди легко працювати, галузь розвивається слабо та стихійно. У нас немає поки реконструкції вищої наукми, міністерств, нема чіткої лінії допомоги”, – розповідає Ірина Ковальова.

За словами експертки, український виноград, який вирощують на дослідних станціях центру, обробляють засобами захисту усього 6-7  разів і він є достатньо екологічним, попри закордонні технології, де є до 12, а то й – 22 обробок.

“Постійно ми працюємо й у грантових програмах, надаємо послуги закладки виноградника “під ключ”, проводимо школи для виноградарів, є й решта напрацювань, які ми розвиваємо. Але хочеться працювати в симбіозі з місцевою владою, адже наш науковий центр – одна зх перлин громади. Тут і дегустаційні зали, виробництво вина з власних ягід, екскурсії, місця для відпочинку. Ми не ховаємо нічого ,а навпаки – максимально популяризуємо культуру виноградарства й виноробства”, – підсумовує Ірина Ковальова.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар