Ірга може стати конкурентом лохини на ринку ягід

 Ірга може стати конкурентом лохини на ринку ягід

Ірга або джунберрі – ягідна культура практично невідома в промисловому ягідному бізнесі Східної Європи. Проте в Канаді ця ягода досить популярна.

В 2018 році в Польщі висаджено 600 га ірги, що можна порівняти з обсягами висадки нових плантацій лохини. Хоча українські ягідники, які обпеклися на жимолості, обережніше підходять до нових культур, деякі вже почали цікавитися можливостями придбання саджанців ірги. Про це повідомляє east-fruit.com.

Ірга має безліч переваг перед лохиною: у неї гарні смакові якості, вона перевершує лохину за вмістом вітамінів і антиоксидантів, її врожайність мінімум в два рази вище, ніж у лохини, і вона не вимоглива до кислотності ґрунтів, на відміну від лохини.

На смак плоди ірги нагадують вишню або родзинки і, зазвичай, ніжніші від лохини, хоча багато хто відзначає певний присмак деревини в цій ягоді. Зовні ягоди ірги дуже схожі на ягоди лохини за формою і навіть за кольором. У Канаді іргу використовують, переважно, для потреб переробки.

З ірги роблять джеми, сиропи, заморожують і продають для потреб кондитерської промисловості, для наповнювачів йогуртів та інших продуктів харчування, іргу також сушать і продають в роздріб і для переробки в інших харчових виробництвах.

Незважаючи на те, що ця ягода використовується поки переважно для переробки, фермери Канади активно просувають її і для споживання в свіжому вигляді або як заморожену ягоду протягом усього сезону.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар