Горіхи забезпечили більше половини експортної виручки у садівництві

 Горіхи забезпечили більше половини експортної виручки у садівництві

Восьмий рік поспіль зростає валютна виручка від продажу горіхів за кордон. Валютні надходження у 2018 році збільшилися на понад 16% і склали $117 млн. Про це повідомив віце-президент Української горіхової асоціації Геннадій Юдін, передає AgroPortal.ua.

За інформацією Української горіхової асоціації, частка від продажу горіхів складає 51,3% продажів усієї садової продукції України, хоча горіхові сади займають лише 8,5% площ усіх садів, виноградників та ягідників країни.

За офіційними даними Держстату, площа горіхових садів, висаджених у 2017 році, становила 1843,7 га і значно перевищувала площі інших садів, виноградників та ягідників. Загальна площа горіхових садів, висаджених 2018 року, коливається у межах 2,5-2,8 тис. га.

Як розповідає Геннадій Юдін, у 2018 році завдяки відновленню державної програми підтримки було компенсовано 80% вартості посадкового матеріалу, який висадили на 1820 га горіхових і фундукових садів.

«Українська горіхова асоціація пропонує більш різновекторне спрямування бюджетних компенсацій і підготувала свої пропозиції щодо розподілу держкоштів у 2019 році. І ми розраховуємо на спільні дії в кооперації з усіма учасниками галузі. Основна стратегія асоціації: «Локалізація горіхового бізнесу — фокус на регіони». І надалі послідовно освоюватимемо такі напрямки як сертифікація, розвиток нових ринків, формування ланцюжка доданої вартості горіхової продукції», — зазначає Геннадій Юдін.

За його словами, завдяки такій стратегії в експорті горіха намітилася позитивна тенденція зменшення торгівлі горіхом у шкаралупі. Якщо в 2016 році було експортовано 13,055 тис. т, то вже в 2017-му — 4,709 тис. т, а за 9 місяців 2018 року — 2,123 тис. т.

«Динамічно зростаючий експорт ядра грецького горіха без шкаралупи свідчить про збільшення переробки всередині країни, створення додаткових робочих місць, отримання доданої вартості», — зазначає Геннадій Юдін.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар