Герць пивоварень, – таку назву дістав черговий дегустаційний конкурс пива, який створюється в Україні

Крафтове пивоваріння в Україні активно розвивається, і з кожним роком з’являється все більше незалежних виробників, які створюють унікальні сорти пива. Це підтвердив черговий, вже XIV Форум пивоварів, дистиляторів і виробників напоїв, який нещодавно з успіхом пройшов у Києві. В ході насиченої програми учасники мали можливість дискутувати на теми розвитку крафтового пивоваріння, ефективності та прибутковості пивного бізнесу, підвищення якості пива. На початку Форуму відбулася дискусійна панель «Час єднатися заради якості», яку провів виконавчий директор Асоціації «Незалежні броварні України» Дмитро Некрасов. Власне, саме заради кращої якості продукції вітчизняних пивоварень Асоціація «Незалежні броварні України» ініціювала і оголосила про створення конкурсу крафтового пива, головна мета якого – визначити та відзначити найкращі зразки українського крафту, і тим дати пивоварням і пивоварам стимул до подальшого розвитку і вдосконалення. Оголошено було й назву майбутнього пивного змагання – ГЕРЦЬ ПИВОВАРЕНЬ. Проєкт «Напої/Пиво. Технології та Інновації» є інформаційним партнером Асоціації і власне конкурсу.
«Ми вважаємо, що наша Асоціація «Незалежні броварні України» повинна мати свій окремий конкурс, який би визначив та відзначив найкращі зразки українського крафту, а також виявив тренди та тенденції щодо технологічних рішень, які мають на меті виготовлення високоякісного пива. Конкурс також має стати платформою професійного спілкування для броварів, – щоб вони могли обмінюватися досвідом, вдосконалювати свої рецепти та презентувати себе широкій аудиторії. Та й самим пивоварам буде приємно, коли їхня робота буде відзначена дипломами чи нагородами, – зазначив співзасновник Асоціації «Незалежні броварні України», засновник пивоварні «Varvar» Василь Микулин, і повідомив, щодо організації конкурсу Асоціація залучила відому пивну блогерку, письменницю, фахівця високого рівня у пивній індустрії Лану Світанкову. Лана Світанкова є незмінною учасницею в якості судді відомих у світі міжнародних конкурсів пива, таких, як World Beer Awards, European Beer Star та International Beer Cup 2024 та інших, і, за словами Василя Микулина, готова поділитися власним досвідом організації пивного конкурсу.
Що найголовніше для будь-якого змагання? Звичайно, судді. Тому що, за словами організаторів конкурсу, судити пиво повинні лише професіонали. Отож, Школа Пивоварів при Національному університеті біоресурсів і природокористування України, з подачі Асоціації «Незалежні броварні України», розробила і запланувала невдовзі розпочати курс навчання для майбутніх дегустаторів конкурсу. А стати пивним дегустатором може будь-хто, в тому числі і пивовари, і бармени, і біргіки, і просто ентузіасти, любителі крафтового пива, – головне, щоб людина мала певні органолептичні здібності, і в неї не було проблем із сприйняттям пива.
«BEER INNOVATION SCHOOL працює з 2018 року. Найбільш відомий наш проєкт школи – навчальний курс «майстер-пивовар». Вже відбулося 10 курсів, маємо понад 200 випускників. До навчального процесу залучено більше 10 досвідчених і високопрофесійних викладачів, які успішно працюють у пивній галузі. Крім цього, ми маємо освітні програми, де присутнє персональне навчання: фізхімія в пивоварінні, мікробіологія, основи дегустації та виїзний технологічний консантинг на виробництві», – розповідаєменеджер курсів пивоваріння Тетяна Ващук.
За словами Тетяни Ващук, новий курс, який започаткували Школа Пивоварів із Асоціацією «Незалежні броварні України», отримав назву «Основи дегустації та сенсорної оцінки пива». Мета курсу – навчитися визначати смакові, ароматичні характеристики, а також розпізнавати дефекти пива. Та основне – це підготовка суддів до об’єктивної оцінки пива. Це необхідно знати пивоварам, сомельє та всім, хто прагне вдосконалити свої навички дегустації.
«Навчання розраховане на два дні. В програму першого дня входитиме ознайомлення та вивчення фізіології смаку та аромату, проходження тестів ранжування, визначення власних смакових порогів, виявлення дефектів у пиві. На другий день навчання передбачено розгляд, разом із Ланою Світанковою, принципів оцінювання пива, а також професійних та етичних аспектів суддівства. В ході навчання буде проведено дегустацію пива, яка буде максимально наближена до конкурсних умов. По завершенню навчання учасники повинні скласти іспит, в ході якого мають ідентифікувати дефекти пива. Так, учень повен буде розпізнати 3 із 5 зразків пива, а також зробити опис зразків напою, – каже Тетяна Ващук. Результати іспиту передаватимуться в Асоціацію «Незалежних броварів України», і там вирішуватимуть, наскільки якісно складено іспит та чи допускатиметься цей учасник до суддівства.
Як пояснюють організатори конкурсу, дегустатор повинен також не лише грамотно описувати смакові критерії, знати стилістику та ідентифікувати дефекти пива, а й вміти подавати якісний фідбек про виставлені оцінки для пивоварів – учасників конкурсу. Адже лише виважена, конструктивна критика сприятиме розвитку пивоваріння в цілому. По-друге, освічені пивні дегустатори формують і просвітницьке середовище для усіх споживачів. Отож, чим більше буде кваліфікованих пивних суддів, тим буде вищий рівень самого конкурсу.
Зареєструватися на курс навчання можна буде найближчим часом на сайті конкурсу «Герць пивоварень». Проходитиме навчання в Києві. По закінченню курсу учням буде вручено державний сертифікат про освіту: основи дегустації та сенсорної оцінки якості пива.
Що стосується дати проведення конкурсу, то все залежить від того, коли будуть набрані члени пивного журі.
«Тож запрошуємо тих, хто має певні знання та хоче їх збагатити, до Школи пивоварів на навчання, – наголосив Дмитро Некрасов, і закликав учасників Форуму долучатися до Асоціації, аби разом працювати над створенням конкурсу та вирішенням інших нагальних питань.
Читайте також: Ягідне пиво від нової пивоварні Markel Brewery презентують на Форумі пивоварів 10 квітня у Києві
А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.
Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Детальніше про ціни та передплату читайте тут.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або
передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com
Ціна одного примірника журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації» – 250 грн. Ціна одного примірника журналу «Ягідник» – 170 грн. Ціна одного примірника журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І. & Горішник» – 170 грн.
Передплата триває!