«ҐЕРЦЬ БРОВАРЕНЬ 2025»: курс навчання «Основи дегустації та сенсорної оцінки пива» розпочнеться 28 травня

 «ҐЕРЦЬ БРОВАРЕНЬ 2025»: курс навчання «Основи дегустації та сенсорної оцінки пива» розпочнеться 28 травня

Крафтове пивоваріння в Україні активно розвивається, і з кожним роком з’являється все більше незалежних виробників, які створюють унікальні сорти пива. Однак головне питання завжди залишається незмінним — якість продукту. Асоціація незалежних броварів України ініціювала проведення конкурсу крафтового пива«ҐЕРЦЬ БРОВАРЕНЬ 2025». Основна мета якого — визначити та відзначити найкращі зразки українського крафту, а також сприяти розвитку пивної культури в Україні. Для тих хто планує брати активну участь у формуванні пивної культури України і судити на конкурсі Школа Пивоварів при Національному університеті біоресурсів і природокористування України, з подачі Асоціації «Незалежні броварні України», розробила і запланувала 28-29 травня розпочати курс навчання «Основи дегустації та сенсорної оцінки пива» для майбутніх дегустаторів конкурсу. 

За словами організаторів, мета курсу – навчитися визначати смакові, ароматичні характеристики, а також розпізнавати дефекти пива. Та основне – це підготовка суддів до об’єктивної оцінки пива. Це необхідно знати пивоварам, сомельє та всім, хто прагне вдосконалити свої навички дегустації.

«Навчання розраховане на два дні. В програму першого дня входитиме ознайомлення та вивчення фізіології смаку та аромату, проходження тестів ранжування, визначення власних смакових порогів, виявлення дефектів у пиві. На другий день навчання передбачено розгляд, разом із Ланою Світанковою, принципів оцінювання пива, а також професійних та етичних аспектів суддівства. В ході навчання буде проведено дегустацію пива, яка буде максимально наближена до конкурсних умов. По завершенню навчання учасники повинні скласти іспит, в ході якого мають ідентифікувати дефекти пива. Так, учень повен буде розпізнати 3 із 5 зразків пива, а також зробити опис зразків напою, – каже Тетяна Ващук, менеджер курсів пивоваріння. Результати іспиту передаватимуться в Асоціацію «Незалежних броварів України», і там вирішуватимуть, наскільки якісно складено іспит та чи допускатиметься цей учасник до суддівства.

Як пояснюють організатори конкурсу, дегустатор повинен також не лише грамотно описувати смакові критерії, знати стилістику та ідентифікувати дефекти пива, а й вміти подавати якісний фідбек про виставлені оцінки для пивоварів – учасників конкурсу. Адже лише виважена, конструктивна критика сприятиме розвитку пивоваріння в цілому. По-друге, освічені пивні дегустатори формують і просвітницьке середовище для усіх споживачів. Отож, чим більше буде кваліфікованих пивних суддів, тим буде вищий рівень самого конкурсу.

До слова, другий курс навчання «Основи дегустації та сенсорної оцінки пива» пройде 4-5 липня.

Читайте також: Форум виноробів відбудеться в Ужгороді 23 травня

А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.

Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно. 

Детальніше про ціни та передплату читайте тут.

Щоб придбати друкований випуск нового журналу або передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com

Ціна одного примірника журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації» – 250 грн. Ціна одного примірника журналу «Ягідник» – 170 грн. Ціна одного примірника журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І. & Горішник» – 170 грн.

Передплата триває!

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті