Фермери західних областей України втратили третину врожаю полуниці

 Фермери західних областей України втратили третину врожаю полуниці

В Україні через несприятливу погоду втрати врожаю суниці садової спостерігаються тільки в західних областях. Про це повідомив гендиректор компанії “Українська ягода” Тарас Баштанник.

Зерняткові фрукти, зокрема, яблука, добре перенесли погодні умови, урожай очікується на рівні минулого року, проте перевиробництво може знизитися за рахунок експорту, повідомив голова ГО “Укрсадвинпром” Володимир Печко.

“По зернятковим (зокрема, яблукам) очікуємо врожай на рівні минулого року. Сподіваємося на збільшення експорту в цьому році”, – сказав Печко.

У свою чергу Тарас Баштанник зазначив, що в доброму стані знаходяться і кісточкові.

“У нашій зоні кісточкові пережили погоду. Якщо буде працювати Білорусь, то ціни будуть хороші, але якщо Білорусь не працюватиме і весь урожай залишиться в Україні, то ціни будуть не дуже хороші. Що стосується інших ягід: втрати врожаю суниці садової є тільки в західних областях (Львівська, Тернопільська області). Там втрати становлять 20-30%, в деяких господарствах навіть 40% через заморозки, град і ураган”, – розповів Баштанник.

За його даними, через несприятливі погодні умови значну частину суниці в цьому році втратила Польща.

“У Польщі минулого тижня було три ночі, коли температура опускалася до -6-8°. Польські виробники ще не готові озвучити втрати, але в регіонах, де була така температура, урожай суниці втрачений повністю. Мій прогноз на суницю: ціна буде високою, на рівні минулого року”, – зазначив він.

Водночас заморозки не настільки сильно вплинули на інші ягідні культури в Польщі, додав Баштанник.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар