Експорт меду у 2019 році стрімко зростає

 Експорт меду у 2019 році стрімко зростає

Україна стабільно входить у п’ятірку основних країн-експортерів натурального меду. За минулий рік ми продали на зовнішніх ринках 49 тис.тонн цього солодкого продукту загальною вартістю 98 млн дол., при цьому географія збуту охопила більш ніж 50 країн світу.

У нинішньому році маємо зростання наших експортних показників. Так, за січень-квітень 2019 року це вже більше 17 тис. тонн меду на суму, що перевищує 32 млн дол. (для порівняння: за перші 4 місяці 2018 року було експортовано 13 тис. тонн меду вартістю 29 млн дол.). Зараз середня експортна ціна українського меду 1846 дол/т.

Найбільшим попитом він користується в Європейському Союзі, адже найвищі у вартісних обсягах закупки здійснюються Німеччиною(27 %), Бельгією (20 %) та Польщею (13 %). Традиційно швидко, а саме на початку січня, була використана основна безмитна квота на цей продукт у розмірі 5600 тонн. Додаткова преференційна квота на поставки до ЄС 2500 тонн меду відкриється для України 1 жовтня 2019 року.

Наші основні конкуренти також намагаються зберегти свої позиції на глобальному ринку. Зокрема, у січні-березні 2019 року, Китай, як найбільший світовий експортер, продав майже 36 тис. тонн меду, Бразилія – більше 4 тис.тонн, а Індія – 9 тис. тонн за два місяці.

Якщо існуючі тренди в експорті українського меду продовжаться, можна сподіватись принаймні на збереження минулорічних показників за результатами всього 2019 року, що дозволить Україні зафіксувати частку світово горинку і міцно закріпитись на, зокрема європейському, ринку.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар