Експерти прогнозують, що 2024 року за кордон буде відправлятися майже 100 тисяч тон українських ягід

 Експерти прогнозують, що 2024 року за кордон буде відправлятися майже 100 тисяч тон українських ягід

Україна, що має відмінні кліматичні умови для ягідництва, здається, сама природа заклала призначення стати джерелом вітамінів не тільки для свого населення, але і для споживачів інших країн, і рух в цьому напрямку вже йде, пише pro-consulting.ua

Найпопулярнішими у вітчизняних фермерів ягодами є полуниця, малина і смородина. І хоча ягідна галузь постраждала в період кризи 2015-2016 років, останнім часом вона виходить на траєкторію сталого зростання як за площею насаджень, так і по врожайності, особливо це стосується малини і смородини.

Позитивні зрушення у виробництві ягід відбуваються головним чином за рахунок збільшення експорту, так як внутрішній ринок все ще відстає від європейських показників споживання приблизно в чотири рази. Освоєння нашими ягідниками передових технологій вирощування продукції, її збору з збереженням товарного вигляду, заморозки і упаковки все ширше відкриває перед ними двері європейського та інших міжнародних ринків.

Прогнозується, що до 2024 року за кордон буде відправлятися майже 100 тис. тон українських ягід на суму 192,2 млн. доларів США.

 

Частку від цих доходів отримають і фермери, які займуться вирощуванням не простих, а органічних ягід. Така продукція, що володіє винятковою екологічністю, дуже популярна серед європейців, та й на українському ринку до неї проявляють все більший інтерес. Внутрішнє споживання поки стримує ціна на органічні ягоди, яка в 3-3,5 рази вище звичайної, але для платоспроможних ринків розвинених країн це не є великою проблемою з урахуванням одержуваної покупцями користі для здоров’я.

Вирощувати екологічно чисті ягоди набагато складніше, ніж звичайні, а господарство, яке спеціалізується на цьому, повинно пройти сертифікацію. Правильно організувати справу без зайвих витрат часу і коштів допоможе бізнес-план створення підприємства з вирощування органічних ягід, розроблений аналітиками Pro-Consulting.

В складі комплексу буде лінія для доопрацювання врожаю і склади з холодильними камерами для його зберігання. Всі ці приміщення повинні відповідати вимогам по відсутності сторонніх запахів, диму, пилу або інших забруднюючих речовин, і вказівки по їх облаштуванню дані в бізнес-плані.

Самою ємною статтею витрат є закупівля саджанців, на них виділено 45% загального обсягу інвестицій, на закупівлю сільгосптехніки та іншого обладнання піде 19% коштів, ще 22% припаде на проведення підготовчих робіт і 14% – на поповнення оборотних коштів протягом року до першого врожаю .

Згідно з розрахунками, виконаними в рамках бізнес-плану вирощування органічних ягід, всі витрачені на створення господарства гроші повернуться у вигляді чистого прибутку протягом п’яти років (61,3 місяці) з урахуванням дисконту.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар