Експерти прогнозують рекордне зниження цін на лохину

 Експерти прогнозують рекордне зниження цін на лохину

Через більш швидкий ріст пропозиції,ніж попиту, світові ціни на лохину в 2020 році обіцяють бути найнижчими за всю історію. Про це повідомляє EastFruit.com.

«Не дивлячись на те, європейський сезон лохини ще не почався, вже зараз можна підбивати проміжні підсумки експортної кампанії Південної Півкулі. І ми бачимо перші ознаки насичення ринку, навіть без урахування проблем з коронавірусом», — розповідає Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

За словами фахівця, до того як був виявлений коронавірус, оптові ціни на лохину в Чилі, Перу і США вже були найнижчими в історії, незважаючи на те, що вони з листопада по березень залишалися порівняно стабільними.

«Після того, як попит на лохину в Китаї знизився, ціни виявилися під ще більшим тиском. Крім коронавіруса, найважливішою причиною зниження цін на лохину стало дуже активне розширення її виробництва в багатьох країнах світу», — додає Ярмак.

Зазначимо, що Перу в 2019 календарному році збільшив експорт лохини майже на 70% і поставив на зовнішні ринки більше ягід, ніж Чилі — близько 125 тис. тонн. Таким чином, вперше за багато років, відбулася зміна лідера світового ринку лохини. Однак і інші країни, такі як США, ПАР, Іспанія, Польща і навіть Україна, продовжували збільшувати обсяги експорту досить інтенсивно.

«Раніше темпи зростання попиту на лохину приблизно відповідали темпам зростання виробництва, проте в останні пару років цей баланс порушився. Зараз вже очевидно, що попит сповільнюється, а виробництво, навпаки, збільшується швидше в натуральному вимірі», — підкреслює спеціаліст.

Експерт вважає, що цінами на лохину просто необхідно буде знизитися, щоб запустити ще один канал збуту — переробку лохини. Це дозволить істотно наростити обсяги продажів і стабілізувати на час ціни, але вже на іншому, значно менш високому рівні.

«Ця тенденція не обійде стороною Україну. Адже не секрет, що значну підтримку українськими цінами на лохину надавали поставки в Росію різними шляхами, але і в Росії і в Білорусі зараз реалізуються дуже великі проекти з вирощування лохини», — пояснив Андрій Ярмак.

Слід зазначити, що Південна Півкуля вже отримала найнижчу ціну на лохину в історії за підсумками цього сезону.

«Якщо в 2020 році не буде значних природних катаклізмів, то в більшості країн Європи та Північної Америки може теж бути відзначений рекордно низький рівень оптових цін на цю ягоду», — наголосив Ярмак.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар