Два урожаї з однієї площі — фахівці розповіли про переваги винограду у теплиці

 Два урожаї з однієї площі — фахівці розповіли про переваги винограду у теплиці

В теплицях можна вирощувати не тільки огірки, помідори, гарбузи та полуницю, але й виноград. Спеціальну технологію такого вирощування вже давно використовують італійські аграрії, повідомляє agro-yug.com.ua.

Тепличне вирощування винограду створює сприятливі умови для росту рослини навіть тоді, коли немає штучного обігріву. Температура в таких теплицях вища на 2 – 5 оС у порівнянні із зовнішньою. Якщо підтримувати належну технологію вирощування, врожай винограду можна отримати на 2 – 3 тижні раніше ніж у відкритому грунті. До того ж мінімізуються проблеми з хворобами і шкідниками та основними ворогами, які псують виноградну ягоду (оси, птахи).

Як результат, кількість хімічних обробок зменшується, тому врожай стає більш екологічно чистим та безпечнішим для здоров’я людини. Ягоди зберігаються краще та не розтріскуються, бо кількість опадів та погодні умови регулюються обраним тепличним режимом.

Також існує можливість міжрядних посадок суниці, шпинату, цибулі та, навіть, квітів. Фахівці стверджують, що, наприклад, виноград та суниця допомагають один одному. Урожайність винограду збільшується, а запилювати суницю можна за допомогою джмелів, які прекрасно почувають себе в тепличних умовах.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар