Думка: Вирощування пивоварного ячменю на 15% рентабельніше звичайного

 Думка: Вирощування пивоварного ячменю на 15% рентабельніше звичайного

Різниця у рентабельності між звичайним ячменем та пивоварним складає 10-15%. Хоч ціна і більша на 20%. Про це в інтерв’ю Agravery.com розповів директор з виробництва ПП «Земля і Воля Агро» Олексій Передерій.

«Зараз вирощування пивоварного ячменю у тренді, хоча я добре пам’ятаю роки, коли він був нікому не потрібен, його було важко продати. Різниця у рентабельності між звичайним ячменем та пивоварним, за моїми підрахунками, складає 10-15%. Хоч ціна і більша на 20%, проте при виробництві простого фуражного ячменю можна використовувати трохи дешевшу технологію, ті ж фунгіциди, а от якщо хочеш пивоварний – тут до економії потрібно ставитись дуже зважено та обережно», — сказав він.

За його словами, ціна на цю зернову культуру формується під впливом світового ринку та, зокрема, країн-лідерів — Аргентини, ЄС, Австралії, Росії.

«Про конкретні цифри говорити не хочу, проте скажу, що ціна і у минулому, і у цьому сезоні була дуже гарна. Скажу відверто, що навіть у найсміливіших своїх планах я не очікував таких прибутків», — відмітив Олексій Передрій.

За його прогнозами у сезоні 2019 року ячмінь, однозначно, збереже свої трендові позиції.

«Можливо, ціна трохи «просяде», що пов’язано із тим, що за моєю інформацією, деякі українські підприємства відчули цю «золоту жилу» і будуть збільшувати площі під культурою», — відмітив Олексій Передрій.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар