До 2025 року 20-30% фермерських господарств у світі працюватимуть із роботами

 До 2025 року 20-30% фермерських господарств у світі працюватимуть із роботами

Сьогодні дуже мало птахівничих підприємств у світі використовують роботів. Але в найближчі 7-10 років ситуація може кардинально змінитися.

До 2025 року принаймні 20-30% фермерських господарств працюватимуть із роботами, вважають фахівці. Якщо нинішня тенденція до вертикальної інтеграції птахівничої індустрії збережеться, то їхня кількість може зрости до 50-75%.

«Через 10-20 років можливо близько 90% сільськогосподарської галузі використовуватиме робототехніку», – прогнозує Колін Ушер із Технологічного науково-дослідного інституту Джорджії (США).

Водночас він указав і на суб’єктивні труднощі у впровадженні роботизованих систем у птахівництві: інерційне мислення частини виробників, їхні побоювання зменшити кількість робочих місць на підприємстві, висока вартість і не надто швидка окупність роботів.

Однак численні переваги роботизації птахівництва, такі, як поліпшення умов праці персоналу та благополуччя птиці, зменшення кількості робочих місць зі шкідливими умовами праці, підвищення продуктивності праці й економічні аргументи мають переважити, тому майбутнє галузі, однозначно, за роботизованими технологіями.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар