Держпідтримка кооперативів може зірватися через президентські вибори

 Держпідтримка кооперативів може зірватися через президентські вибори

Цього року на держпідтримку АПК обіцяють 5,9 млрд грн. Але існує вірогідність, що багато програм будуть більше використані для політичної реклами, а не для реальної роботи. Таку думку висловив експерт з кооперації, доктор соціальної економіки Зиновій Свереда, передає AgroPolit.com.

«Зараз на держпідтримку АПК обіцяють 5,9 млрд грн, але якщо не будуть залучені фахівці-експерти, не вислухають точку зору осіб, які займаються кооперацією, то, боюся, що повториться торішня ситуація. Крім того, 2019 р. — це рік виборів президента та парламенту. Відчуваю, що багато бюджетних програм будуть більше використані для політичної реклами, а не для реальної роботи. Проблема не в кількості бюджетних грошей для кооперації, а в системі доступності до них малих і середніх аграрних гравців», — зазначив Зиновій Свереда.

Він додав, що реформу кооперації та отримання кооперативами держпідтримки потрібно починати зі створення офіційного реєстру сільськогосподарських кооперативів.

«Передусім, з кількох причин: щоб держава реально розуміла, скільки є реальних дійсних членів кооперативів, їхніх потреб, а крім того, чи є можливості проведення аудиту щодо дотримання кооперативних принципів», — повідомив експерт.

За його словами, другим моментом є «фінансова децентралізація»: тобто, кооперація має стати основою для соціально-економічного планування об’єднаних територіальних громад.

«Можна було б розділити можливість отримання фінансової допомоги для кооперативів відповідно від ОТГ: централізовані урядові програми щодо кооперації є малоефективними», — вважає Зиновій Свереда.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар