Дефіцит української вишні переробні підприємства можуть компенсувати імпортом

 Дефіцит української вишні переробні підприємства можуть компенсувати імпортом

Сезон збирання вишні тільки починається, затримка в порівнянні із минулим роком становить більше 10 днів. Причина — холодна погода веною та на початку літа.

Відповідно, пропозиція вишні сьогодні є значно меншою, ніж в 2018 році. Але фахівці «Інфо-Шувар», кажуть, що пропозиція вишні сьогодні є меншою навіть в порівнянні із 2017 роком, коли українські садівники зібрали один з найгірших врожаїв.

У Львові, на найбільшому в Західному регіоні гуртовому ринку ОРСП «Шувар» свіжу вишню у лині продають по 40-50 грн/кг. Рік тому ціни формувались в діапазоні 10-20 грн/кг, а в кінці першого тижня липня 2017 року вишня коштувала 25-27 грн/кг.

Переробні підприємства, які є головними покупцями вишні, вважають, що високі ціни на сировину та дефіцит її комерційних партій на ринrу можуть спровокувати збільшення обсягу імпорту замороженої вишні в цьому сезоні. Зазвичай найбільшим постачальником цієї продукції в Україну є Польща, але цього сезону з польською вишнею теж проблема – сировини менше, вона є дорожчою. За даним порталу Sadyogrody.pl на початку липня польська заморожена вишня 1 класу на зовнішньому ринку пропонується по 1,15-1,25 EUR/кг, це мінімум на 30% дорожче ніж рік тому і здебільшого мова йде про перехідні запаси з 2018 року.

В Україні заморожену вишню врожаю 2018 року сьогодні можна купити по 1,3-1,4 EUR/кг.

Фахівці галузі вважають, що ціни на сировину нового врожаю і на зморожену вишню були б ще вищими, якби не великі перехідні запаси із попереднього сезону.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар