«Чисті» вина виготовляє відомий винороб Василь Анталовський на Закарпатті

 «Чисті» вина виготовляє відомий винороб Василь Анталовський на Закарпатті

Василь Анталовський – один із найшанованіших виноробів Закарпаття. Від 1998-го щороку він бере участь у фестивалі «Червено вино» у Мукачеві. Презентує свою продукцію й на інших фестах в Україні та за кордоном і практично завжди здобуває призові місця. Про нинішній сезон та особливості виготовлення вина без жодних домішок винороб розповів проєкту «Напої. Технології та Інновації» під час візиту до нього головної редакторки видання Катерини Конєвої.

За словами Василя Анталовського, нинішній сезон був непоганим: вродили усі сорти винограду. З гектара збирали по 7–8 тонн урожаю, що є дуже хорошим показником.

– Рік був теплим, тож виноград вдало дозрівав, і шкідники та хвороби його не доймали, але ми все одно проводили профілактичні обробки фунгіцидами. Щоправда, обробляти виноград непросто, бо росте він у такому місці, що доводиться все робити вручну, – розповідає винороб. – Та й загалом працювати з виноградом і вином нелегко: лягаю о 23-й, встаю о 5-й, і цілий день працюю. Допомагають рідні – зять та онук.

У регіоні поблизу Мукачева вирощують сорти винограду, характерні для цієї місцевості. Клімат для цієї культури там дуже сприятливий: у рік налічується по 3100–3200 сонячних годин. Ґрунт у цій місцині глинистий та кам’янистий. Для більшості культур він не надто підходить. Натомість виноград «почувається» тут комфортно. Зараз Василь Анталовський вирощує виноград районованих сортів Каберне, Мерло, Совіньйон, Леанка та інші.  

На виноробні Василя Анталовського виготовляють «чисте» вино, не додаючи в процесі ані культурних дріжджів, ані цукру, ані інших домішок.

Завдяки чому вдається здобувати престижні нагороди на фестивалях та конкурсах, яка технологія виготовлення «чистих» вин та які вина мають найбільший попит серед споживачів – про це читайте в новому числі журналу «Напої. Технології та Інновацї». Слідкуйте за новинами.

А нині ви можете завантажити журнали за 2022 рік безкоштовно за посиланням. Медіагрупа «Технології та Інновації» відкрила безкоштовий доступ до журналів на період воєнного стану.

Щоб придбати журнали, видані впродовж минулих років, звертайтеся:

Надія Ящук, директор проєкту, тел. +38 (068) 568-58-22, rnadia@ukr.net
Лариса Товкач, менеджер, +38 (097) 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Все буде Україна!

Читайте також:
Українське вино світові: до Данії експортували рекордну партію продукції SHABO
Незабаром споживачі зможуть спробувати вина Leleka Wines нового вінтажу

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті