Через негоду українські винороби очікують поганий врожай винограду

 Через негоду українські винороби очікують поганий врожай винограду

Українські винороби цьогоріч через непогоду та загалом несприятливі умови втратили більшість врожаїв винограду. Ця культура потребує певних кліматичних та температурних умов, натомість весною було дуже холодно, тож бруньки та цвіт винограду постраждали. Також у неврожаях винні й літні зливи, передає сайт Першого Ділового телеканалу.

Зокрема, експерти кажуть, що дощі стають причиною хвороб виноградної лози, які доволі швидко розповсюджуються по винограднику. Наразі у двох південних регіонах України – на Одещині та Миколаївщині – врожай цього року у 5-6 разів менший за торічний.

Нагадаємо, у 2017 році було продано 62% вина українського виробництва, а в 2019-му частка проданого в країні вітчизняного вина склала 52%. Переробка винограду в Україні зменшилася майже на 40%.

Як ми раніше повідомляли, за останні 5 років площа виноградників у плодоносному віці в Україні скоротилася на 13% до 37,2 тис. га в 2020 році. Водночас обсяги виробництва винограду скоротилися на 25% – до 281 тис. га в цьому ж році.

Читайте також: В Україні створять електронний реєстр виробників винограду та виноробної продукції

У Грузії від граду постраждав урожай винограду


Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті