ЧАНДЛЕР (Chandler) в УКРАЇНІ – МІФ, або РЕАЛЬНІСТЬ, ОЧИМА ЕКСПЕРТІВ ГОРІХОВОЇ ГАЛУЗІ.

 ЧАНДЛЕР (Chandler) в УКРАЇНІ – МІФ, або РЕАЛЬНІСТЬ, ОЧИМА ЕКСПЕРТІВ ГОРІХОВОЇ ГАЛУЗІ.

Багато горіховодів вже обпіклися на південних сортах, які по своєму українському менталітету – у всіх змерзне, тільки не в мене!!!, садили на всій території країни. Американський горіх Chandler – південне дерево. Це аксіома! Раз або два на десятиліття українськи морози обов’язково забирають слабких. Логічно постає питання: Невже бажання мати заморського «журавля» переважає ризик втратити дерево (а при цьому власні гроші, час, надії) від морозу?!

Морозостійкість у рослин закладається генетично. Згідно загальноприйнятим зонам морозостійкості USDA (це кліматичні області землі, які підходять для вирощування тих чи інших видів рослин. Вони засновані на температурній шкалі, яка показує середньорічну мінімальну температуру) наші південні області підпадають під зону 6а та 6b, практично весь центральний регіон України входить в підзону 5b. Ту вже неякого сумніву не може бути, щоб побрататися з кліматичними зонами 8 та 9 (Італія, Греція, Туреччина), в яких цілком добре відчуває себе американський горіх Chandler.

Але однієї морозостійкості мало для благополучного подолання зими. У рослини також повинна бути достатня зимостійкість, яка визначається як комплекс властивостей, які забезпечують стійкість до ранніх морозів, вітру, сонячних опіків, посухи. Тому, вбачаючи великий промисловий потенціал у селекціонуванні Chandler для кліматичних умов України, Горіхова асоціація об’єднала відомих українських практиків в робочу групу по адаптації Chandler до нашого клімату.

Знаючі інтерес горіховодів до цього сорту, Програма конференції 27 липня у Херсоні, яку організовує Українська горіхова асоціація, доповнена виступами практиків-садоводів з аналізом своїх напрацювань. Вперше буде оприлюднена думка фахівців з приводу – ЧАНДЛЕР (Chandler) в Україні, це МІФ, або РЕАЛЬНІСТЬ.

Крім цього, ще один перспективний напрямок буде освітлено на горіховій конференції 27 липня – Технології клонального розмноження горіхоплідних (in vitro) та ДНК-паспортизація (контроль якості за новітніми технологіями), з якими вдало сьогодні справляється Тетяна Корня, керівник підприємства «ІН ВІТРО ПЛАНТ” з Одеси. Створення великих промислових садів, проект яких розраховується на 20-50 років неможливо без гарантованого безвірусного садибного матеріалу, тому розмноження якісних саджанців in vitro, це вже не данина моді, а сьогоднішня гостра необхідність. Про це Ви дізнаєтесь «з перших вуст» на горіховій конференції у Херсоні 27 липня.

З умовами Вашої участі в форумі горіховодів України Ви зможете ознайомитись на сайті Української горіхової асоціації: http://ukr-nuts.org/ та на сайтах: https://www.gardens-nuts.com.ua/ru/ , http://orehovod.com
Не пропустіть цю знаменну подію, очікуємо Вас у Херсоні 27 липня.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар