ЄБРР і ЄС запускають в Україні кредитну лінію «EU4Business»

 ЄБРР і ЄС запускають в Україні кредитну лінію «EU4Business»

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) і ЄС запускають в Україні кредитну лінію «EU4Business»-ЄБРР, призначенням якої є фінансування проектів малого та середнього бізенсу (МСБ) Кредитна лінія передбачає підтримку приватних компаній, які зареєстровані в Україні і мають до 250 працівників. Про це повідомляє старший радник ЄБРР в Східній Європі і Казахстані Антон Усов на своїй сторінці у мережі Facebook.

«Позичальники зможуть отримати довгострокові кредити в сумі до € 3 млн. В гривневому еквіваленті. Надання кредитів у місцевій валюті захистить позичальників від валютних ризиків», — йдеться у повідомленні.

Кредитні кошти будуть надаватися через Державний експортно-імпортний банк України (Укрексімбанк), якому виділили на цю програму еквівалент € 22 млн. ($ 25 млн.) і ТОВ «ОТП Лізинг», якому на неї було виділено € 10 млн.

«Додаткові кредитні ресурси в розмірі близько € 28 млн очікуються в найближчому майбутньому і будуть доступні для інших місцевих фінансових установ, які приєднаються до кредитної лінії», — повідомляють в ЄБРР.

Компаніям-учасникам також буде надаватися підтримка в приведенні їх виробництва у відповідність до вимог директив ЄС, що дозволить їм конкурувати працювати на загальному ринку ЄС.

Крім того, для проектів в рамках кредитної лінії «EU4Business»-ЄБРР, які будуть відповідати певним вимогам, буде можливість отримати стимулюючі гранти. Українські МСБ, які готові впровадити у себе певні технології, досягти повної відповідності санітарним і фітосанітарним вимогам або вимогам в області харчової безпеки або реалізувати складний проект з метою виконання вимог декількох регламентів ЄС, зможуть отримати стимулюючий грант на покриття до 15% вартості проектів.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар