Beykush Winery: технології та інновації

Підприємство Beykush Winery розташоване у селі Чорноморка Очаківського району на Миколаївщині. Здебільшого тут суглинки, на півдні більш глинисті, їх ще називають каштановими ґрунтами. На Бейкуському мисі, де розкинулися виноградники компанії – 15 га, споконвіку ріс Ркацителі, а загалом у цих місцях здавна вирощували білі сорти технічного винограду. Зазвичай, на зрілість та цікавість самого сорту винограду дуже впливає рельєф місцевості. Виноградники Beykush Winery розташовані на схилах, це дозволяє винограду швидше визрівати і забезпечує гарне продування вітром. З одного боку Бейкуський мис омивається Березанським лиманом, з іншого боку – Бейкуською затокою.Вина Beykush Winery виготовлені виключно з власного винограду, який потребує ретельного професійного догляду. Роздумами про унікальні технології вирощування, котрі допомагають досягти високих результатів, з читачами журналу «Напої. Технології та Інновації» поділилася досвідом головний винороб виноробні «Бейкуш» (Beykush Winery) Ольга Ромашко.
За словами Ольги Ромашко, «Бейкуш» створювався у 2008 – 2010 роках, коли в Україні ще не було гарно розвинене виноробство та був відсутній тренд якісного українського вина. Це зацікавило засновника виноробні Євгенія Шнейдериса, який в одному зі своїх інтерв’ю журналу «Напої. Технології та Інновації» у 2015 році казав: «Вино для України – це абсолютно реальна і бездарно не використовувана можливість». І на запитання «Що означає вино для вас?» відповів так: «Це шанс. Шанс стати піонером нового українського виноробства, та більше – зробити винну революцію в Україні». Ці слова багато в чому пояснюють ту свободу творчості, яка панувала й панує на виноробні «Бейкуш».
«Виноградник Beykush Winery має три покоління. Вже у 2014 році почали робити експерименти на власних сортах. Насамперед почали вивчати сорти винограду, аби зрозуміти які проявлять себе в умовах цієї місцевості якнайкраще. Це було неймовірно, але вже на третій рік життя виноград дав хороший врожай. Тоненькі, молодесенькі лози, а врожай дали одразу всі 17 сортів. Причому, всі вони показали себе відповідно до ампелографії – як у підручниках. Наприклад, Шардоне був саме таким, як треба – збитеньким, гарним, білим. У Піно Нуар виявилися такі самі, як книжка пише, маленькі грона, які щільно прилягали до куща. У 2016 році ми посадили сорт Тельки Курук та Рубін. У 2022 році досадили – Мальбек, Рубін, Тельти Курук та Каберне Фран. Зараз виноградник має площу 15 га та в цьому році теж плануємо досадити такий сорт як Тімарассо», – розповідає Ольга Ромашко.
Вирощування винограду потребує ретельного професійного догляду, в цьому допомагає використання сучасних технологій.
«Раніше ми проводили роботи на винограднику вручну – наприклад, обсапування кущів, прибирання чагарників тощо. А сьогодні вже придбано відповідну техніку. Це дозволяє пришвидшити всі процеси та покращити якість робіт. Зокрема, використовуємо «сапу» від компанії ID David для розпушування ґрунту. Вона дозволяє проводити механічний обробіток ґрунту фрезою навколо кущів винограду, що значно спрощує і прискорює роботи, – ділиться досвідом Ольга Ромашко. Обираючи техніку для виноградника, ми проаналізували пропозиції від різних компаній. Виявилося, що саме ID David мала той формат, який нам підійшов. Їхня техніка має, зокрема, регулювання шипів – вони крутяться, і їх можна контролювати. Є також багато інших функцій. Важливо, що техніка ID David підійшла для нашої ширини посадки кущів, що дозволяє проходження власного трактора із цими насадками. Користуємося фрезою вже другий рік і дуже задоволені».
Починаючи з минулого року, розповідає Ольга Ромашко, на винограднику Beykush Winery впровадили часткове засіювання міжряддя сидератами – рослинами, які вирощують на з метою поліпшення структури та родючості ґрунту, збагачення його азотом та пригнічення росту бур’янів.
«Зараз ми не можемо точно знати, як будуть впливати на виноград дощі, тому, для збереження вологи, й вирішили засівати міжряддя. Для цього маємо спеціальні сіялки та косарку – подрібнювач, аби потім можна було подрібнювати рослини, щоб вони перегнивали в ґрунті. Ще одна технічна операція: почали подрібнювати лозу, оскільки її в нашому регіоні не можна спалювати. Що ж до операцій з обробки лози від шкідників, грибків, – проводимо їх за графіком, комплексно. Все для того, щоб забезпечити виноробню повноцінним, гарним, здоровим врожаєм, для виготовлення чудових вин», – ділиться Ольга Ромашко.
Як стверджує Ольга Ромашко, плани на майбутнє у виноробні Beykush Winery є досить оптимістичними. У 2025 році запланували досадити виноградники. У виробництві намагаються завжди бути кращими, ніж минулі роки. Вина Beykush Winery є різними і запам’ятовуються кожному не тільки унікальним теруаром, але й цікавими купажами та підходом переробки сортів.
Більш детальніше про виноробню Beykush Winery читайте у наступному номері журналу «Напої. Технології та Інновації».
Читайте також: Фестиваль українського вина 2025: нові виноробні — нові відкриття
А ще більше цікавих статей про виноробство, пивоваріння ви можете прочитати у наших журналах. Електронна версія доступна до завантаження безкоштовно на період війни: https://techdrinks.info/product-category/2023-2024/.
Журнал «Напої. Технології та Інновації» виходить друком у форматі «перевертайко» 2 в 1 з журналом «Пиво. Технології та Інновації». Адже з початку воєнного стану два видання «Напої. Т. І.» та «Пиво. Т. І.» об’єдналися і виходять одночасно.
Детальніше про ціни та передплату читайте тут.
Щоб придбати друкований випуск нового журналу або
передплатити видання на 2025 рік, звертайтеся за контактами:
Лариса Товкач, менеджер, +38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692, oksana.buh.ti@gmail.com
Ціна одного примірника журналу «Напої & Пиво. Технології та Інновації» – 250 грн. Ціна одного примірника журналу «Ягідник» – 170 грн. Ціна одного примірника журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І. & Горішник» – 170 грн.
Передплата триває!