Атака на бізнес – паралізовано діяльність кількох десятків господарств плодово-ягідної галузі України

 Атака на бізнес – паралізовано діяльність кількох десятків господарств плодово-ягідної галузі України

Асоціації «Укрсадпром» та «Ягідництво України» повідомляють про надзвичайну ситуацію, що склалася в галузі ягідництва напередодні свят.

24-25 квітня 2019 року, безпосередньо перед Великоднем, без попередження і оголошення, було накладено арешт на рахунки більш ніж 20 підприємств, що займаються вирощуванням та переробкою ягід. У тому числі постраждали підприємства-члени Асоціацій «Укрсадпром» та «Ягідництво України».

В ході збору інформації про причини арешту було з’ясовано, що блокування відбулося за рішенням судді Печерського районного суду м. Київ Новака Р.В. на задоволення відповідного клопотання прокурора Генеральної прокуратури України Луценка В.В. в рамках досудового розслідування кримінального провадження, яке не пов’язане з сільськогосподарською діяльністю. Ані слідчий, ані прокурор особисто на засідання не з’явились, не повідомивши причин своєї відсутності.

Керівники підприємств, які є членами Асоціації «Укрсадпром» та Асоціації «Ягідництво України», можуть документально підтвердити свою непричетність до осіб, стосовно яких іде розслідування, в ході якого були арештовані рахунки.

Блокування рахунків підприємств в розпал підготовки до сезону вже має негативні наслідки, що можуть посилитися в разі нерозблокування рахунків у найближчі дні:

  1. Працівники підприємств не отримали заробітної плати напередодні свят. У разі подальшої затримки існує ризик втрати робочої сили під час збору врожаю, в тому числі через трудову міграцію, що призведе до втрати ще й вирощеної продукції. Компанії, чиї рахунки заблоковано, створюють тисячі робочих місць кожного сезону.
  2. Підприємства не мають можливості оплатити послуги з постачання електроенергії, що може призвести до відключень та, відповідно, до втрати врожаю через неможливість поливу та псування продукції, яка зберігається в холодильниках.
  3. Підприємства не мають можливості оплатити придбання та продовжити внесення засобів захисту рослин та добрив, яке повинно відбуватися в чітко зазначені періоди розвитку рослин. Несвоєчасне внесення необхідних речовин ставить під ризик існування плантацій, які є багаторічними насадженнями, та загрожує мільйонними збитками для підприємств, галузі та економіки країни в цілому
  4. Держава не отримає податків та зборів від діяльності підприємств, які вимушено припинять свою роботу.
  5. Окремо слід зазначити, що під удар потрапили приватні малі та середні підприємства, в яких немає додаткових ресурсів, щоб підтримувати діяльність в умовах блокування обігових коштів.

Асоціації «Укрсадпром» та «Ягідництво України» вбачають упередженість та непрофесійність в діях слідчих органів, а також нерозуміння масштабу наслідків припинення діяльності сільськогосподарських підприємств у розпал сезону.

Враховуючи ризики та негативні наслідки, Асоціація «Укрсадпром» спільно з Асоціацією «Ягідництво України» 26 квітня п.р. офіційно звернулися до керівництва держави з вимогою негайного зняття арешту з рахунків підприємств, що не мають жодного відношення до справи, по якій проводиться досудове кримінальне провадження. Також Асоціації закликали не допустити блокування діяльності господарств, а також забезпечити неупереджене та об’єктивне встановлення всіх обставин справи та покарання винних посадових і службових осіб.

Асоціації «Укрсадпром» та «Ягідництво України» вживають всіх необхідних дій для захисту своїх членів і будуть надалі оперативно інформувати про перебіг подій.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар