АМКУ рекомендував Мінекономрозвитку усунути порушення щодо безкоштовного маркування товарів

 АМКУ рекомендував Мінекономрозвитку усунути порушення щодо безкоштовного маркування товарів

Антимонопольний комітет України (АМКУ) рекомендував Міністерству економічного розвитку і торгівлі привести у відповідність нормативно-правову базу щодо безкоштовної маркування штрих-кодами товарів або усунути порушення цих норм, оскільки єдиний надавач таких послуг — Асоціація товарної нумерації «ДжіЕс1 Україна», видає відповідні сертифікати на платній основі. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Наказ Мінекономрозитку встановлює, що свідоцтво про присвоєння штрих-коду видається безкоштовно. Асоціація товарної нумерації відповідно до положень про штрихове кодування видає такі свідоцтва безкоштовно, але насправді видає їх за умови, що компанія, яка отримує штрих-код, є її членом і відповідно платить щорічні внески, в тому числі за реєстрацію штрих-коду», — прокоментував агентству представник АМКУ.

В Україні ряд компаній підпадають під обов`язкове штрихове кодування. Зокрема, обов`язковому маркуванню штриховими кодами GS1 підлягають алкогольні напої та тютюнові вироби, примірники аудіовізуальних товарів та фонограм, медичні препарати та інші товари.

АМКУ в ході дослідження не побачив порушень законодавства про захист економічної конкуренції з боку «ДжіЕс1 Україна».

У той же час комітет рекомендував Мінекономрозвитку або внести зміни до чинних нормативно-правові акти, враховуючи поточну ситуацію, і передбачити внесення плати, або вжити інших заходів — наприклад, контроль дотримання поточних умов положень.

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар