В Україні з’явиться новий сорт морозостійкого ківі

 В Україні з’явиться новий сорт морозостійкого ківі

Закарпатський селекціонер Генріх СТРАТОН  доводить до кінця дослідження нового сорту жовтоплідного ківі з робочою назвою Аурум Карпат Стратона. Рослини не вибагливі в догляді та витримують морози понад 20 градусів. А ще жовтоплідний ківі рентабельний для продажу, оскільки його ціна значно вища, ніж ціна зеленого ківі.

Робота над виведенням нового сорту ківі тривала майже 9 років. Селекціонер Генріх Стратон ділиться, що незабаром Аурум Карпат Стратона буде поданий на офіційну державну реєстрацію сорту. Оскільки ця процедура займає багато часу, то лише після її закінчення нові саджанці ківі будуть доступні для розповсюдження по Україні.

– Скоріше за все, Аурум Карпат Стратона не буде самозапильним сортом. Тому ще потрібно працювати, щоб отримати ефективних запилювачів, терміни цвітіння яких збігаються. Проблема в тому, що жовтоплідний ківі зацвітає на 7-10 днів раніше, ніж зеленоплідний, – ділиться селекціонер Генріх Стратон.

На плантації, де проходять дослідження, кущ Аурум Карпат Стратона плодоносить уже другий рік поспіль. За словами Генріха Стратона, у плодах практично відсутня кислотність. Жовтий ківі має набагато м’якший смак, ніж зелений.

Аурум Карпат Стратона – не складний у догляді сорт. Проте під час вирощування жовтоплідного ківі варто здійснювати своєчасний полив. Адже кущі не здатні витримувати тривалу посуху.

Новий сорт ківі не потребує якихось спеціальних хімічних засобів для обробки від хвороб та шкідників. Тому можна отримувати екологічно чистий урожай. Таким чином, на органічному ринку України з’явиться нова рентабельна продукція.

– Працюючи над виведенням нових сортів ківі, я ставлю перед собою завдання отримати рослину, яка не буде потребувати додаткового захисту зимою. Звичайно, у тепличних умовах можна вирощувати різні культури (банани, ананаси та ін.). Проте зібраний в таких умовах урожай значно дорожчий. Змістовним завданням є виведення рослин, які даватимуть якісні, рівномірні за розмірами плоди, придатні для вирощування у відкритому ґрунті в Ураїні. Цим цілям відповідають мої обидва сорти – і Карпат Стратона Валентайн, і Аурум Карпат Стратона, – резюмує селекціонер Генріх Стратон.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар