В Україні значно зросли ціни на мед через його недобір

 В Україні значно зросли ціни на мед через його недобір

Цьогоріч на Вінниччині суттєво зріс у ціні мед, до 80 грн за 0,5 літра, тоді як минулого року вартість складала не більше 50 грн, за 3 літри просять 450 гривень. Пасічники зазначають, що це найважча ситуація за останні 30 років. Про це повідомляє vn.20minut.ua.

«Бджолярство вже не популярне. Українській мед для нас дорогий, а на світовому ринку — найдешевший. Цьогоріч урожай меду буде невеликим, і ціна на нього вже зросла — не всі купуватимуть. Тому, я також продаю пилок, соти та прополіс», — розповідає Олександр Довгалюк, пасічник.

За словами бджолярів, причиною зростання цін була складна весна: дощі, холод, вітри. Чимало пасічників через це втратили не одну бджолину сім`ю. І щоб врятувати решту, їм довелося годувати бджіл двічі за сезон — не лише перед зимівлею, як зазвичай, а й на початку літа.

«В 2019 році у цій порі я вже тричі качав мед, тоді як цього року вперше. За останній тиждень накачав більше півтони меду. Це дуже мало, як для двох пасік та ста вуликів. У нас посередникискуповують мед по 30 грн/літр, а вже на ринку продають по 120−160 грн/літр», — Михайло Боровський, бджоляр.

Він додає, що це найважча ситуація за останні 30 років, кажуть бджолярі. Зазвичай один пасічник за сезон здавав по 3−4 тонни, а зараз всього 1−2 тонни.

 

Журнал «Напої. Технології та Інновації»

Останні статті

Залишити коментар